Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet Modré šestky na Velkou Babu

10. 11. 2007

Den nás uvítal bohatou sněhovou nadílkou, již na srazu se kluci bavili koulováním a tak jsme se těšili, že celý den prožijeme na sněhu a původní podzimní dušičková výprava se rázem změnila na zimní. Sníh sice zmizel, jakmile jsme sjeli z Kohoutovic, ale na Velké Babě ho bylo naštěstí opět dostatek.
Jeli jsme vlakem do České a cestou na Velkou Babu jsme obdivovali krásu zimní přírody a užívali si sněhové nadílky. Cestou jsme hráli řadu her, učili se poznávat stromy a na mýtině pod Velkou Babou jsme se pokoušeli rozdělat oheň. Kluci ve třech skupinkách na sněhu urputně škrtali sirkami pod zcela promočenými otýpkami modřínových větviček. Bylo to velké úsilí a nakonec se podařilo předevěím díky kůře z břízy, kterou našli kluci opodál poraženou. Po obědě jsme vyrazili domů. K autobusu jsme došli již zcela promočení, ale plní radosti z prvního sněhu a rozdělaného ohně.
Náročného výletu se zůčastnili: Lukáš, Číňan, Filip Š.,Filip C., Adrian, Pavel, Vřískal, Sob, Drak, Klaun, Tom, Pepa, Kovboj a Vodík

Vodík

01_modra_velka_baba 02_modra_velka_baba 03_modra_velka_baba 04_modra_velka_baba

Novější zápis: Ostříží a první letošní sníh (10. 11. 2007)
Starší zápis: Hnědá šestka na Špilberku (10. 11. 2007)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44