Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Mikulášská besídka 2007

2. 12. 2007

Hnědá šestka:
V neděli 2. prosince jsme na Mikulášské předvedli, co jsme měsíc nacvičovali. Doufám, že scénka Blues Folsomské věznice v podání naší šestky se všem líbila. Také vystoupení dalších družin bylo letos obzvlášť vypečené, takže litovat může ten, kdo nemohl přijít.

Vašek

Modrá šestka:
Na mikulášskou besídku jsme se všichni moc těšili – někteří na Mikuláše, někteří na kamarády a na představení jednotlivých družin a někteří dokonce na naši pohádku O Sněhurce. Nacvičovali jsme pilně a na schůzkách před besídkou jsme vyráběli různé rekvizity, zkoušeli si mluvit do mikrofonu, učili se mluvit pomalu a srozumitelně a v neposlední řadě zpívat. Jak se naše snažení podařilo musí posoudit ostatní. Celou besídku jsme se zaujetím sledovali představení ostatních družin, smeček a rojů. Některé byly poučné, jiné veselé až nám tekly slzy. Největší napětí přišlo se svatým Mikulášem. Byla jsme hodná vlčata? Nesebere nás čert? Naštěstí byl Mikuláš milostrdný, a přestože by některá vlčátka z Modré šestky zasloužila spíše naplácat, obdaroval všechny po sladkém balíčku.
Účast: Lukáš, Číňan, Filip C., Filip Š, Pavel, Petr, Ondra, Jety, Míša, Drak, Vřískal, Radar, Klaun, Tom, Pepa, Kovboj, Všeználek a Vodík.

Vodík

Luňáci:
V neděli 2.12. se uskutečnila mikulášská besídka. Vše se chystalo už od 11.hod. a ve 14.00 vše začalo. My jsme měli scénku třetí a jako každý rok se nám ji podařilo zahrát podle našich představ. Nejvíc se lidi smáli asi u Saturnina a Matrixu. Všem družinám se scénky povedly a bylo,na co se dívat. Na konec přišel jako vždycky sv.Mikuláš a dostali jsme balíčky. Někteří ještě jeli-samozřejmě s Mikulášem a spol. do nemocnice potěšit a povzbudit staré lidi.

Čára

01_mikulasska_2007 02_mikulasska_2007 03_mikulasska_2007

Novější zápis: Návštěva sv. Mikuláše v LDN na Červeném kopci (2. 12. 2007)
Starší zápis: Generálka na mikulášskou Svišťů a Lišáků (1. 12. 2007)

Pátek 15. 1. ’21
svátek slaví Alice

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26