Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Za památkami Vídně

9. 12. 2007

Bylo kalné nedělní ráno 9. prosince, když se čtyři členové 91. oddílu sešli na starém autobusovém nádraží, aby se vydali na poznávací zájezd za památkami města Vídně. Cesta probíhala bez jakýchkoliv komplikací, dokonce ani jinak bdělí pohraničníci nezasáhli do klidného průběhu autobusové jízdy. Asi už byli smířeni s naším brzkým vstupem do schengenského prostoru.
Město Vídeň nás přivítalo s otevřenou náručí, zejména zámek Schönnbrunn, kam jsme zamířili ihned po příjezdu. Při procházce zámeckými interiéry nás ovanulo povětří 19. století, období vlády císaře Františka Josefa I., kdy české země sdílely své osudy společně se zeměmi rakouskými. Po opuštění zámku jsme zamířili do nedaleké zoologické zahrady, kde jsme mohli obdivovat exempláře fauny evropské, asijské, africké, americké, australské i antarktické. Prohlídka nejstarší fungující zoo na světě zabrala téměř čtyři hodiny, takže potom zbyl čas už pouze na návštěvu císařské hrobky v kapucínském klášteře, venkovní prohlídku vídeňského sídla OSN a tramvajovou projížďku po vídeňské okružní třídě.
Plni dojmů jsme se vraceli do Brna s předsevzetím, že v poznávacích zájezdech do blízkých evropských měst budeme v budoucnu pokračovat.
Účast: Rep, Pextr, Všezňa, Pašin

Rep

01_viden 02_viden 03_viden 04_viden 05_viden
06_viden 07_viden 08_viden 09_viden 10_viden
11_viden 12_viden 13_viden

Novější zápis: Dřevo do kluboven na Červeňák (12. 12. 2007)
Starší zápis: Návštěva sv. Mikuláše v LDN na Červeném kopci (2. 12. 2007)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44