Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Silvestr Strážek

28. 12. 2007 – 1. 1. 2008

Rok se s rokem sešel, a tak nadešel čas opět vyrazit na silvestrovský pobyt. Našim útočištěm se místo tradiční fary v Ostrově u Macochy stala několikanásobně větší a hezčí fara v obci Strážek na Českomoravské vrchovině (nedaleko Dolní Rožínky). Já s Pextrem jsme vyjeli na místo již za pátečního ranního kuropění, abychom stihli objekt nachystat pro příjezd hlavní skupiny. Pravda, zatopení provedl již den předtím místní pan kostelník, a tak jsme aspoň provedli nákup proviantu (asi načtyřikrát) a nachystali něco k snědku pro budoucí přišedší. Ti dorazili okolo třetí hodiny odpolední a společná akce tak mohla začít.
Loňský silvestr na blátě tentokrát nahradil silvestr na zmrzlém blátě. I v tomto nepříliš hezkém počasí však nebyla o zábavu nouze, ať už jde o bruslení na blízkém zamrzlém rybníku nebo o pokus o sobotní výlet (který byl nakonec po delším bloudění po zamlžených zmrzlých polích vzdán). Jelikož dnes žijeme nejen v době automatických praček, ale již i v době přenosných počítačů, mohli jsme čas trávit také sledováním filmů a další zábavou s tím spojenou (např. hodinami klasického tance). Sluníčko vykouklo až v poslední den roku, čehož jsme využili k výletu na nedalekou romantickou zříceninu.
Škoda, že čas plyne tak rychle a že již na Nový rok jsme se museli rozjet do svých domovů, chat či chalup. Už teď se těšíme na toho dalšího silvestra.
Účast: Rep, Pextr, Divoš, Všezňa, Pašin, Apríl, Standa, Jirka, Pepa L., Pepa N., Áňa, Gumi, Anežka, Gába,Winky, Marťa

Rep

01_silvestr_strazek 02_silvestr_strazek 03_silvestr_strazek 04_silvestr_strazek 05_silvestr_strazek

Novější zápis: Tříkrálová sbírka Kohoutovice – část první (3. 1. 2008)
Starší zápis: Vánoční přání (24. 12. 2007)

Sobota 20. 8. ’22
svátek slaví Bernard

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 20. srpna 2022 v 7.42