Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Skautská víkendovka Bedřichov – Ostříži

18.–20. 1. 2008

Sraz byl v 15.45 v Králově Poli na nádraží. Z Ostřížů se zúčastnili jen Pepa Novák, Jirka Kolář, Myška a Michal Šťasta. Odjeli jsme z nádraží autobusem do Lysic a potom přestoupili na autobus, který jel až do Bedřichova. Když jsme tam dojeli, tak nám představili hotel Lumiére, ve kterém nás ubytovali. My Ostříži jsme spali s částí Luňáků a Svišťů. Spali jsme v devítilůžkovém pokoji. Ještě v pátek nás zkoumali, aby zjistili, jestli jsme praví agenti a ne nějaké máčky. Pak jsme si dali večeři a šli spát.
Další den jsme se nasnídali a už nás čekal nabitý program. Dopoledne se každá tajná služba rozdělila na tři skupinky. Jedna šla na fyzické testy, druhá na mapování terénu a třetí na lanové aktivity a potom zapojovala blikač. K obědu jsme měli speciální agentskou stravu – modrou francouzskou polévku. Odpoledne jsme po skupinkách vyrazili do terénu, ale Ostříži chodili se Svišti. Jednotlivá stanoviště nás měla prověřit v tom, co jsme se za dopoledne naučili. Cílem této akce bylo zničení generátorů a následné zatčení Jeana Jacquea Monteaua, který měl údajně mít Makorské rukopisy. Když jsme se vrátili do našeho hotelu, tak nám řekli, že ví o jednom agentovi, který má informace o Jeanovi Jacqueovi Monteauovi, ale ukázalo se, že to byl špión Jeana Jacquea Monteaua, který měl odlákat pozornost. Mezitím Jean Jacques Monteau napadl náš hotel a obsadil ho a my jsme museli hledat klíče, které byly schovány po celém Bedřichově. Nakonec jsme vtrhli do hotelu a podařilo se nám zatknout Jeana Jacquea Monteaua. Potom vzniklo šílenství a všichni všude začali hledat rukopisy. Nejprve jsme šli do sklepa, ale tam jsme je nenalezli. Potom jsme šli na půdu, ale mezitím jsem našel papír, na kterém bylo napsáno: „Rukopisy jsou na půdě.“ Ale hned jak jsem to objevil někdo vykřikl: Mám je!!! Tak jsme zakončili sobotu.
V neděli jsme hned ráno šli do kostela, který byl doslova za rohem. Potom jsme se sbalili a šli na zastávku a odjeli do Lysic a potom do Brna. Domů jsme dojeli až v 16.00. Tento výlet se mi vcelku líbil, ale na začátku to tak nevypadalo, tak jak to bylo dobrý na konci.
Fotky zde

Jirka Kolář a Myška

Novější zápis: Skautská víkendovka Bedřichov – Lišáci (18.–20. 1. 2008)
Starší zápis: Skautská víkendovka Bedřichov – Mise Monako (18.–20. 1. 2008)

Pondělí 24. 1. ’22
svátek slaví Milena

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2021 v 7.35