Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Celooddílový výlet

8. 3. 2008

Hnědá šestka
V sobotu 8. března 2008 v netradiční dobu 7.30 byl na srazu celooddílového výletu u vývěsky jen Dýdžej a Lukáš, dalších 12 našich vlčat a zbytek oddílu čekalo dle předpokladu ve vestibulu Hlavního nádraží. V Bílovicích ještě přistoupil Roman s bratrem. Z Adamova se vydalo už téměř šedesátičlenné procesí Jednadevadesátky údolím Křtinského potoka kolem Staré hutě a jeskyně Jáchymka až k Býčí skále. Cestou jsme se postupně formou her a představení dozvídali něco o sv. Janu z Boha, zakladateli Řádu milosrdných bratří, jehož svátek připadá zrovna na dnešní den. Někteří všímavější nemohli minout bez úžasu první jarní kytky – plicníky, podléšky, podběly, dymnivky, sněženky i bledule. Cestou vzhůru do prudkého stoupání směr Babice jsme si snažili připomenout Kristovo stoupání na Golgotu při pobožnosti křížové cesty. Z Babic zase vlakem do Brna. Díky Bohu za krásné jarní počasí a pořadatelům výletu za pěkný program. Ty, co se nemohli zúčastnit, tak nezbývá, než politovat.

Vašek

Modrá šestka
Za nádherného slunečného dne jsme vyrazili s celým oddílem po stopách sv. Jana z Boha. Hned po vystoupení z vlaku v Adamově, jsme se rozdělili do 4 skupin a společně zažívali úseky života světce. Mohli jsme prozkoumat i jeskyni Jáchymku a někteří nakoukli i do Býčí skály, u které jsme poobědvali. Cesta do Babic na vlak se proměnila doslova v Křížovou cestu. K vlaku jsme tak dorazili zcela vyčerpaní, ale radostní z pěkného výletu.

Vodík

Účast: Lukáš, Číňan, Filip Š., Filip C., Pavel, Petr, Michal, Vřískal, Radar, Drak, Klaun, Tom, Pepa, Kovboj a Vodík

Luňáci
Dne 8. 3. 2008 se uskutečnil celooddílový výlet a už jen když se v Kohoutovicích sešli Luňáci a vlčata bylo to tolik lidí jak celý normální oddíl. Dojeli jsme na hlavák kde se tedy sešel skutečně celý oddíl. Odtud jsme odjeli vlakem do Adamova. Výlet probíhal velice hezky, byl ve smyslu po stopách sv. Jana z Boha.
Takže jsme na některých zastávkách hráli hry představující úseky ze života sv. Jana z Boha.
Např. Byl pastýřem takže jsme hráli hru kdy někdo byl ovečka, někdo vlk a někdo ohrada. Nebo velice dobrá hra byla kdy každý měl za pasem šátek a umřel když mu ho někdo vytrhl. Píšu velice dobrá, protože to skončilo tak že ve hře jsem zůstal jen já, Čára a dvě malá vlčata a místo toho abych se „pobil“ já s Čárou, jsme šli na ty dva chudáčky vlčata a až poté jsme si dali duel.
Když jsme došli až k Býčí skále, kde jsme si dali oběd, vyhotovili jsme vcelku velký kříž který o kousek dál sloužil při křížové cestě, kterou jsme o kousek dál v lese uskutečnili.
Pak jsme došli až do Babic odkud nám jel vlak do Brna.

Cvrček

Ostříži
Na tomto výletu to bylo skvělé. Vlakem jsme nejdříve jeli do Adamova, tam jsme se rozdělili do skupin. Potom se šlo k Býčí skále, kde jsme měli vyrobit kříž, s kterým se pak šlo po křížové cestě. Šlo se podél potoka lesní cestou. Cestou od Adamova se hrálo spoustu her v těch skupinách do kterých jsme se rozdělili, např. na vlka a ovce, mezi kterými běhala ohrada a chránila ovce před vlkem; ohrady byly dvě, vždy měli dva lidi mezi sebou natáhlej provaz, přes kterej vlk nemohl. Po křížové cestě se mířilo zpátky na vlak. Během celé cesty jsme měli dva papírky, na které jsme měli napsat jména někoho kdo nás potěšil, které jsme pak odevzdali vedení. Když jsme potom dojeli do Brna, tak jsme dostali obálku se svými jmény, abychom věděli, kolik lidí jsme potěšili. Potom jsme se rozešli zpátky domů.

zapsal Hroch

01_celooddilovy_vylet 02_celooddilovy_vylet 03_celooddilovy_vylet 04_celooddilovy_vylet 05_celooddilovy_vylet
06_celooddilovy_vylet 07_celooddilovy_vylet 08_celooddilovy_vylet 09_celooddilovy_vylet 10_celooddilovy_vylet
11_celooddilovy_vylet 12_celooddilovy_vylet 13_celooddilovy_vylet 14_celooddilovy_vylet 15_celooddilovy_vylet
16_celooddilovy_vylet 17_celooddilovy_vylet 18_celooddilovy_vylet 19_celooddilovy_vylet 20_celooddilovy_vylet
21_celooddilovy_vylet

Novější zápis: Střediskové závody o Černou busolu (29. 3. 2008)
Starší zápis: Luňácká křížová cesta (6. 3. 2008)

Úterý 29. 11. ’22
svátek slaví Zina

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. listopadu 2022 v 0.44