Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Střediskové závody o Černou busolu

29. 3. 2008

Hnědá šestka
V sobotu 29. 3. 2008 proběhlo v Kohoutovicích v oblasti Hobrtenek střediskové kolo Závodu vlčat a světlušek a Černá buzola. Moje představa postavit do závodu z naší Hnědé šestky tři hlídky vzala za své, když se začalo v týdnu před závodem omlouvat jedno vlčátko za druhým. A tak se nás nakonec sešlo jen dvanáct, což stačilo jen na dvě hlídky. Počasí se po ranním deštíku umoudřilo a tak mohli všichni zúčastění po požití kouzelného prášku, který na místě ve svých křivulích vyrobil jakýsi podivínský pan profesor, putovat časem, od pravěku do doby starého Říma, středověkem do právě objevené Ameriky, zabojovali si v bitvě na Bílé hoře, uviděli první automobily, prožili si dobu první republiky až se dostali opět do roku 2008. Vzhledem k tomu, že vlčácké hlídky v našem středisku dokázal do závodu postavil pouze náš oddíl – kohoutovická Modrá i naše Hnědá šestka po dvou hlídkách, bylo jasné, že se závody změní v bratrovražedný boj. Nakonec jsme byli přece jen o něco úspěšnější – díky Dýdžejovu týmu jsme získali první místo, Lukášova hlídka potom ještě třetí místo. Po závodech jsme si ještě chvíli v lese zaskotačili a v 14.30 jsme pelášili domů.

Vašek

Lišáci
Zázrak se stal skutečností. Tak bych asi začal zprávu o účasti Lišáků na závodech Černé Busoly. Naše nepříliš početná družina se totiž krom jednoho člena sešel zcela kompletní.
Po cestě na závody jsme si ještě opakovali naše znalosti a doučovali neznalosti. Na místě konání závodů jsme si vcelku dlouho počkali než nás šílení vědci v podobě Vojťáka vpustili, skrz zázračnou pilulku, do víru historie. Naše družina přibrala jako posilu od Ostřížů bratra Lebku, který se ukázal jako vcelku značná pomoc. Překážkovou dráhu jsme v kůži starých římanů zvládli pod minutu, což byl zřejmě vcelku milý výsledek. U pravěkého věšení koženého prádla se nám tak šťastně nevedlo, avšak při určování azimutu jsme objevili Bidiho šestý smysl, kterým je geniální práce s busolou. Na logických příkladech jsme skončili de facto průměrně, historii jsme zvládli téměř dokonale, kromě osmihlavé saňe Ústavy jsme věděli vše. Na tomto stanovišti jsme však oplakali ztrátu prvního bodu za chování. Na dopravních značkách jsme jen přibrzdili, v rychlosti předvedli své znalosti a s plným bodovým ohodnocením opustili stanoviště. Bílá hora se našim dělmistrům příliš nevydařila. Malou přestávku jsme si dali na stanovišti s znalostí přírody. Poté jsme se odebrali na poslední disciplínu a tj. Zdravověda. Cestou jsme potkávali týmy, které již běželi do cíle, což nás poněkud rozrušilo. Zdravověda byla OK až na ztrátu druhého bodu poté co se jeden člen pokusil vyléčit Cvrčkovu zlomeninu úderem klacku. Dále nás již čekal jen vysněný cíl. Naše družina se sice v rámci znalostí osvědčila mile nad očekávání, avšak její fyzická zdatnost je hanebná. Snad se nám podaří obojí do příštích závodů vylepšit.

Modrá šestka
V sobotu ráno jsme se sešli v počtu jedenácti vlčat a vyrazili směrem na Hobrtenky, konal se totiž Závod vlčat a světlušek. Do závodu vystartovaly dvě hlídky, které pluly proti směru času od současnosti po pravěk. Při vyhlašování výsledků jsme byli mile překvapeni, když jsme se dozvěděli že Míšova hlídka zkončila druhá a Pavlova čtvrtá. Po té jsme si zahráli škatule hejbejte se, trojnožku a jiné hry a utíkali domů.
Účast: Lukáš, Filip Š., Filip C., Pavel, Petr, Michal, Radar, Drak, Klaun, Tom, Pepa, Kovboj a Vodík

Kovboj

Luňáci
Závod o Černo Buzolu – aneb cesta od pravěku až do novověku a naopak
Rep měl proslov. Potom nám do nástupu vběhl vědec (Vojťák) a řekl nám že vynalezl pilulku se, kterou se mužeme přemisťovat časem. Na startu jsme dostali pilulku (lentilku)a na povel jsme vyrazily. Zorientovali jsme se a běželi na další stanoviště na kterém jsme byly v pravěku potom v egyptě, žaložení špitálu, střelba a historie,recyklace.
PRAVĚK – věšení kůžiček po slepu s navigováním ostatních
EGYPT – opičí dráha
PRVNÍ ŠPITÁL – zdrvověda
STŘELBA – házení na flašky
HISTORIE – určování
RECYKLACE – určování co patří do plastů a co do ostatních druhů surovin
První byli Svišti, druzí Luňáci a potom zbytek.

Krtek

01_cerna_busola_08 02_cerna_busola_08 03_cerna_busola_08 04_cerna_busola_08 05_cerna_busola_08
06_cerna_busola_08 07_cerna_busola_08 08_cerna_busola_08 09_cerna_busola_08 10_cerna_busola_08
11_cerna_busola_08 12_cerna_busola_08 13_cerna_busola_08 14_cerna_busola_08 15_cerna_busola_08
16_cerna_busola_08 17_cerna_busola_08 18_cerna_busola_08 19_cerna_busola_08 20_cerna_busola_08
21_cerna_busola_08 22_cerna_busola_08 23_cerna_busola_08 24_vlcata_trasa 25_vlcata_profil

Novější zápis: Luňácký výlet na lana (6. 4. 2008)
Starší zápis: Celooddílový výlet (8. 3. 2008)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44