Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Okrskové závody

19. 4. 2008

V sobotu 19. 4. 2008 čekalo Hnědou šestku okrskové kolo Závodu vlčat a světlušek. Omluvila se jen tři vlčátka, takže jsme sestavili hned tři soutěžní hlídky.
V Zamilovaném hájku v Králově poli se celkem sešlo sedm světluškovských hlídek a osm vlčáckých. Taktika byla jasná – sestavit hlídky tak, aby alespoň jedna postoupila do krajského kola (mohly postoupit celkem tři hlídky). Ve skrytu duše jsem doufal v postup dvou – proto do dvou hlídek byli nasazeni borci, kteří měli již jakési zkušenosti s loňskými či předloňskými závody, třetí hlídka byla složena z těch, co teprve získávali zkušenosti.
Oblačné počasí vystřídalo sluníčko, po předpovídané bouřce nikde ani vidu, ani slechu. A tak si kluci zazávodili, potom jsme se pustili do hraní různých her, podívali se na utkání baseballu na nedalekém hřišti a už jsme nedočkavě čekali na vyhlášení výsledků. To už se začalo zatahovat, ba i nějaká ta kapka spadla. Ale ještě to bylo v normě.
Při závěrečném nástupu ale již začalo přituhovat a tak došlo i na pláštěnky. Mile nás potěšilo, že naši nováčci nebyli poslední, sedmé místo je asi maximum, čeho mohli dosáhnout. Trošku zklamání je čtvrté místo našeho Béčka, takže postup do krajského kola jim o vlásek unikl. Potěšilo ale vítězství Áčka, alespoň jednu hlídku jsme do kraje dostali a úkol byl tedy splněn. Krátce po vyhlášení výsledku dorazil černý mrak i nad nás. Žel, mezi padajícími proudy vod se ukázalo, že optimismus některých nemá hranic a tak dva nešťastníci se proti přívalům vody nemohli bránit ani pláštěnkou. Ostatně – potrhaná pláštěnka některých také mnoho zázraků nenadělala a než jsme došli na tramvaj, tak už bylo celkem úplně jedno, kdo pláštěnku měl či neměl. Jen pár jedinců chránila jejich kvalitní pláštěnka tak dobře, že jim navlhly jen nohy od kolen dolů. Z čehož plyne poučení, že ani já nemám u sv. Petra takovou protekci, abych zabránil případnému provlhnutí Vašich synků.

Vašek

01_okrskove_zavody 02_okrskove_zavody 03_okrskove_zavody 04_okrskove_zavody 05_okrskove_zavody

Novější zápis: Diecézní skautská pouť Rajhrad (19. 4. 2008)
Starší zápis: Luňácký výlet na lana (6. 4. 2008)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44