Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Diecézní skautská pouť Rajhrad

19. 4. 2008

(aneb Cesta kolem světa za 1/2 dne)

Luňáci
Naše družina Luňáků se rozhodla si Skautskou pouť do Rajhradu o den prodloužit a tak vyrazila již v pátek odpoledne 18.4.2008.
Vlak nás přivezl až do Hrušovan u Brna ze kterých jsme se vydali po zelené značce přes Židlochovice do přírodního parku Výhon ležící východně od Židlochovic. Na vrchol Výhon v 355 m.n.m. jsme se vyšplhali v podvečer a tak jsme mohli zkouknout překrásný podvečerní výhled na krajinu ležící jižně od Brna.
Pak jsme již šli hledat vhodné místo na přespání. Našli jsme ve starém sadu meruňek. Moc pěkné místo plné zvěře (zajíců,bažantů a srnek nepočítaně). Postavili stany, navečeřeli se a šli spát.
Po raní teplé polívečce sbalili stany a vyrazili na sraz s ostatními skauty do Vojkovic na nádraží.
Byli jsme první zapsaná hlídka a tak jsme hned vyrazili na trať směrem k Rajhradu. Cesta vedla přes Japonsko, Austrálii, Indii, Nepál, Egypt, Etiopii, Peru, Mexiko, Jamajku, Finsko, Řecko až k nám do České republiky. Na každém stanovišti na kluky čekaly otázky a nějaký úkol. Řeknu Vám že jsem spoustu věcí nikdy neslyšel a kluci je hned sypali z rukávu jako by nic (stále se máme hodně co učit).
Po příchodu do areálu kláštera jsme posvačili a začalo pršet tak jsme se šli schovat. Někteří si vyzkoušeli lezeckou stěnu či přechod lan v 10 metrech nad zemí.
Následoval slavnostní nástup, kde se sešlo přes 250 skautů z Brněnské diecéze, kteří poté slavili v místním chrámu mši sv. s o.Jiřím Mikuláškem.
Byl to moc pěkný výlet, ti co nebyli tak rozhodně přišli o spoustu pěkných zážitků.

Čmelda

Účast: Čára, Myšák, Žižka, Krtek, Vojta a já

Modrá šestka
Letošní skautskou pouť jsme započali ve Vojkovicích nad Svratkou. A věřte nebo ne, za těch pár kilometrů, které jsme ušli do kláštera v Rajhradě, jsme navštívili mnoho států celého světa. Sice jsme některé exotické země museli kvůli časové tísni a nakonec i nepřízni počasí vynechat, ale přesto se nám podařilo navštívit Austrálii, Nepál, Indii, Egypt a Etiopii, které se nám jinak jen tak navštívit nepodaří. Po dobrém obědě nás čekala ještě horolezecká stěna a několik her a už jsme spěchali na společný nástup a mši svatou, kterou celebroval O. Jiří Mikulášek. Putovní cenu jsme sice nevyhráli, ale i tak jsme se domů vraceli spokojení a plní jarní přírody byť s mokrými pláštěnkami.
Účast z Modré šestky: Vřískal, Tom, Pavel, Petr, Fíša, Číňan, Klaun, Sob, Adrian, Lukáš, Filip, Pepa, Drak, Radar, Kovboj, Martina a Vodík

Vodík

01_skpout_rajhrad 02_skpout_rajhrad 03_skpout_rajhrad 04_skpout_rajhrad 05_skpout_rajhrad
06_skpout_rajhrad 07_skpout_rajhrad 08_skpout_rajhrad 09_skpout_rajhrad 10_skpout_rajhrad
11_skpout_rajhrad 12_skpout_rajhrad 13_skpout_rajhrad 14_skpout_rajhrad 15_skpout_rajhrad
16_skpout_rajhrad 17_skpout_rajhrad 18_skpout_rajhrad 19_skpout_rajhrad 20_skpout_rajhrad
21_skpout_rajhrad 22_skpout_rajhrad

Novější zápis: Brigáda ve Valdíkově (6.–10. 5. 2008)
Starší zápis: Okrskové závody (19. 4. 2008)

Sobota 20. 8. ’22
svátek slaví Bernard

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 20. srpna 2022 v 7.42