Liliový kříž

Okrsková olympiáda

17. 5. 2008

Hnědá šestka
V sobotu 17. 5. se sešli za krásného počasí ve sportovním areálu Rosnička všichni sportuchtiví členové Jednadevadesátky, aby vyzkoušeli své schopnosti v běhu, skoku a hodu, popřípadě poměřili své síly s ostatními na naší okrskové olympiádě. Bohužel ne ke všem se informace o této akci dostala a ne všichni si chtěli vyzkoušet, jak na tom v těchto disciplínách jsou. A tak čest Jednadevadesátky zachraňovali pouze (a už tradičně) Luňáci a vlčata Modré a Hnědé šestky. Z ostatních družin přišli jen Lukáš a Honza J. I když jsme díky Vojtovi B., Ondrovi Lukášovi, Dýdžejovi a Honzíkovi P. ukořistili pěknou sbírku medailí v kategorii vlčat a mladších skautů a Cvrček, Fanek, Tomáš a Honza zase získávali cenné kovy pro náš oddíl v kategorii starších skautů, přece jen proti minulé olympiádě byly naše zisky poněkud skromnější. Tiše jsme mohli jen závidět jiným oddílům, kteří dokázali svojí účastí, povzbuzováním i výkony svých nejlepších, že jim na cti jejich oddílů záleží poněkud více, než nám. Takže velký dík všem zúčastněným, i když se jim třeba nepodařilo nakonec získat žádnou medaili. Neboť stále platí ono „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“.

Vašek

Modrá šestka
Z Modré šestky se mohlo olympiády zúčastnit jen 8 vlčat, přesto se nám podařilo vyhrát celou řadu medailových míst. Soutěžilo se v pěti disciplínách, počasí nám přálo a tak kluci mohli ukázat svou mrštnost a rychlost. Někteří byli sice smutní, že jim medaile těsně unikly, ale přesto měli radost, že v tak velké konkurenci dokázali uspět.
Díky Číňanovi, Petrovi, Vřískalovi, Klaunovi, Lukášovi, Petrovi, Fíšovi, Filipovi za perfektní reprezentaci!

Vodík

Luňáci
Olimpiáda se konala dne 17.5. Byli tam skauti z celého Brna. Skauti byli rozdělení na kategorie podle roku narození. Byly jsem mezi nejstaršimi skauty a tak jsem nebyl na stupni vítězů. Nejvíc tam byl komár (Marek Sychra). Nejlepší z 5ti boje byl Fanek.
Discíplíny byly: skok do dálky, skok do výšky, běh na 60m, běh na 800m, vrh koulí