Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet parníkem a do ZOO

14. 6. 2008

Modrá šestka
V sobotu 14.6. nás čekal příjemný výlet parníkem a návštěva Zoo. Tento výlet jsme dostali za odměnu od Oblastní charity Brno, že jsme ochotně a efektivně pomáhali při letošní Tříkrálové sbírce. Nikdy jsme neviděli tak plný parník a se zájmem jsme sledovali jeho čáru ponoru v naději, že pro nás přijede druhý – prázdnější. Bohužel to bylo jinak a my s ještě mnoha dalšími jsme se museli vmáčknout mezi ostatní koledníky a kolednice. Některým se podařilo prodrat se na horní palubu a plavba mohla započnout. Kupodivu jsme se nepotopili ani nesrazili z žádným z mnoha lodičkářů, veslačů, či jachtařů, ktermi byla hladina doslova posetá.
Cestou do Zoo jsme opakovali známé i neznámé stromy, ale hlavně jsme se těšili na ty medvídky, klokany, surikaty, krajtu a hlavně tygra a krokodýla. Vlčátka se často mezi zvířátky docela ztratila, ale naštěstí se naše dvacetihlavá skupina vždy dokázala najít. Když jsme nakrmili kozu a zkontrolovali tuleně, zda se za celý den alespoň převalil na druhý bok, utíkali jsme spokojeně na autobus domů.

Účast Modrá šestka: Radar, Vřískal, Pepa, Lukáš, Klaun, Tom, Adrian, Sob, Ondra, Filip, Fíša, Petr, Pavel, Číňan, Kovboj, Martina, Vodík

Vodík

Luňáci
V sobotu 14. 6. jsme odjeli na výlet, který měl dvě hlavní části. V dopoledních hodinách jsme pluli parníkem po přehradě. Moc se nám to líbilo, i když nahoře na palubě dost foukalo, ale byly nádherně vidět okolní lesy.
Poté jsme se přesunuli do ZOO. Po cestě jsme měli problém, abychom nějak vlčata nepoztráceli, protože jich bylo opravdu hodně. V ZOO jsme prolezli úplně všechno. Zvláště se nám líbili papoušci a malá prasátka. Jediní, kdo nás nenadchli, byli medvědi a lachtani, protože si nás vůbec nevšímali a leželi jako zabití.
Účast: Čára, Myšák,Krtek

Myšák

01_parnik 02_parnik 03_parnik 04_parnik 05_parnik
06_parnik 07_parnik 08_parnik 09_parnik 10_parnik
11_parnik 12_parnik 13_parnik 14_parnik 15_parnik
16_parnik 17_parnik 18_parnik 19_parnik 20_parnik
21_parnik 22_parnik

Novější zápis: Poslední schůzka vlčat Hnědé šestky (23. 6. 2008)
Starší zápis: Vlčácký víkend (13.–15. 6. 2008)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44