Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Zahajovací schůzka oddílu

1. 9. 2008

V pondělí 1. září se sešel celý oddíl na Červeňáku, aby slavnostně zahájil další skautský rok. Po nástupu, na kterém jsme modlitbou poprosili o požehnání naší oddílové činnosti, se skauti odebrali na nedalekou louku, kde byla pro ně připravena zahajovací hra.
Vlčátka se nejdříve rozkoukala v nové klubovně, která se pro ně během prázdnin upravila, poté se proběhla po krásném okolí Červeného kopce, zahrála si několik her a už se ozýval signál, který opět svolával celý oddíl.
Tentokrát jsme zahájili skautskou hymnou, poté byli celému oddílu představeni nováčci – Emil Švarný, Honza Zeman, David Kolář a Vojta Mikulášek. Nyní přišel také tradiční okamžik, kdy vlčáckou smečku opouštějí nejstarší vlčata a odcházejí mezi své starší kamarády – skauty.
A tak jsme předali skautské šátky a popřáli hodně pěkných chvil ve skautských družinách bývalým členům Hnědé šestky – Lukášovi, Dýdžejovi a Jakubovi.
Potom se ještě celému oddílu představila hlídka vlčat, která zvítězila v krajském kole Závodu vlčat a světlušek a popřáli jsme jí hodně úspěchů v celostátním kole, kam koncem září pojede hájit naše barvy.
Na závěr byly jednotlivým rádcům předány symbolicky vlajky jejich družin jako zdůraznění toho, že oni to budou, kdo se budou po celý rok starat o své družiny. Tak ať se jim to daří!

Vašek

Luňáci
Celý oddíl se sešel trdičně 1.září v 16.00 hod., avšak letos už u kluboven na Červeném kopci. Na začátku byla modlitba a skautská hymna, ale protože ještě nedorazil Rep ani Ondra, tak se musel nástup odložit. Byla tedy hra, při které všichni běhali z bodu A do bodu B přes území, na ktrém mohli být chyceni. V bodě A si museli zapamatovat část žalmu a v bodě B to nadiktovat. Potom byl tedy nástup, při kterém byli do družin přijmuti noví skauti. Následovala krátká porada s hlavními informacemi v rámci družin. Po té se všichni rozešli.

Čára

Ostříži
Dnes je 1. 9. a uskutečnila se 1. schůzka v roce. Sešel se celý oddíl na Červeném kopci a zahájili jsme to modlitbou. Pak jsme se přemístili na louku a Vojta Dobeš nám vysvětlil pravidla biblické hry. Všichni lítali do křa, učili se tam biblický verš nazpaměť a utíkali, aby je roveři nechytli. Když někoho chytli, dostal zvláštní úkol a mohl pokračovat. Hra konečně skončila a vrátili jsme se na Červený kopec. Tam proběhl nástup. Zpívala se hymna. Předávali se členové do skupinek a taky šátky novým skautům. Já jsem dostal véčko, protože jsem podrádce Ostřížů, nevím do jaké míry je to výhoda. Honza při nástupu furt vyrušoval, ta přezdívka Buřič by se k němu hodila. Pak se družinky rozdělily od sebe. Každá družinka a smečka měla následně svůj program. My jsme se domluvili na organizačních věcech. Přibyl k nám nový člen a jmenuje se Jan. David a Honza se hádali, protože ani jeden nechce psát tenhle blbej zápis, a tak jsem se dobrovolně nabídl nabídl a zapsal jsem tenhle blbej zápis. No a pak byl rozchod. Všichni prostě šli domů. Konec.
Za družinu Ostřížů účast: Olan, Pašin Buřič, Janek, Jirka K., Hroch, David a Dj.

Olan

01_zahajovaci_schuzka 02_zahajovaci_schuzka 03_zahajovaci_schuzka 04_zahajovaci_schuzka
05_zahajovaci_schuzka 06_zahajovaci_schuzka 07_zahajovaci_schuzka 08_zahajovaci_schuzka
09_zahajovaci_schuzka 10_zahajovaci_schuzka 11_zahajovaci_schuzka 12_zahajovaci_schuzka

Novější zápis: Farní pouť na Vranov – Luňáci (6. 9. 2008)
Starší zápis: Luňáci na brigádě kolem kaple Svaté rodiny v Kohoutovicích (6. 8. 2008)

Pátek 15. 1. ’21
svátek slaví Alice

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26