Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Skautský podzim

26.–28. 9. 2008

Lišáci
Dne 26.9 až 28.9. konal se skautský podzim. Organizátoři ji však připravili trochu netradičně. V pátek se družina Lišáků sešla na Mendláku společně se Svišti, ne že by naše řady byli příliš početné, ale jak jsme se později přesvědčili byly ze Starého Brna jediné.
Na cestě do Bukovinky jsme špatně vystoupili a tak jsme část cesty šli pěšky. Dorazili jsme tak akorát abychom se stihli zaregistrovat spěšně ( téměř za tmy) postavit stany a rychle vyrazit na koncert do kulturáku v Bukovince. Na programu byly dvě skupiny – první skupina Groovey hrající písně slavné dvojce Simona a Garfunkela – a druhá brněnská skupina Model Bazar, hrající písně vlastní. Po tomto kulturním zážitku jsme se odebrali do stanů a přenocovali.
Druhého dne nás všechny čekala hra – standardní běhání po stanovištích a plnění úkolů. Ústředním tématem byly cesty sv. Pavla. Navečer následovalo vyhlášení a několik hromadných bojovek, den byl úspěšně zakončen táborákem. V neděli jsme se ráno vydali do místního kostela na mši sv. a poté se postupně začali balit. Na závěr jsme si zahráli humánní rugby a nadobro se s naším tábořištěm-hřištěm rozloučili. Počasí nám přálo a dokonce se nám podařilo vyúčtovat cestu zpátky ještě ten den.

Made by Pú

Based on true story

Luňáci
Skautský podzim se konal ve dnech 26. – 28. 9. Byli tam skauti a skautky z Blanska, Střelic, Brna … V sobotu byla hra. Byli jsme rozděleni do skupin a chodili po 14 stanovištích. Naše skupinka začínala na šestém.
Na sedmém stanovišti jsem podle zvuků poznávali předměty které je vydávali. V neděli jsme odjeli domů.

Krtek

Účast: Já, Čára, Cvrček, Myšák, Žižka, Fanek, Medvěd, Vojta, Ondra, Kuna

Novější zápis: Středisková pouť na Vranov (12. 10. 2008)
Starší zápis: Celostátní kolo Závodu vlčat a světlušek Olomouc (26.–28. 9. 2008)

Sobota 22. 1. ’22
svátek má Slavomír

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2021 v 7.35