Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Roverský vandr do Bílých Karpat

29. 8. – 1. 9. 2006

Srazili sme se v úterý 29. srpna ve tři na Hlaváku (holčičky tam teda byly už ve dvě a šly do Vaňkovky nakoupit zásoby). Konečně přijel náš spěšňák a odjeli sme do Bojkovic. Vystoupili sme a už bylo docela večer, a tak sme po menším výstupu byli rádi, že se nám podařilo najít místo pro zakempení. Zatímco sme stavěli stan a přístřešky (ono totiž počasí nevypadalo nikterak přívětivě) holky uvařily vynikající pudink s piškotama. Pak sme postupně ulehli.
Ráno sme posnídali, sbalili přístřeší, nabrali ze studánky vodu a pokračovali po zelené na Nový Dvůr. Tam sme si odpočinuli a Peťa s Bárou si zahrály badminton. O kus dál sme dali sváču a posilněni sme bez problému vylezli na Velký Lopeník. Vydrápali sme se na rozhlednu, udělali pár fotek a že pudem zas nabrat vodu. Studánka tekla pomalu, zmrzly nám ruce a nakonec sme ještě schytali déšť s kroupama. Paráda. Tak sme se sesunuli dolů do vesnice. Kousek dál se nám podařilo najít seník, u kterého sme se utábořili. K večeři byly těstoviny se vším možným. A k tomu broskve s lékořicí.
Ráno část osazenstva zjistila, že seník neměl tak dobrou střechu, jak to vypadalo večer, a ani stan nedokázal odolávat nočnímu dešti. Padaly návrhy, že najdem nejbližší bus, ale nakonec převlád názor, že nejsme másla a zvládnem skoro původní trasu. Mokří sme došli do Květné, kde sme nepohrdli občerstvovacím zařízením. Ještě sme dokoupili pár věcí do žaludku a hurá vzhůru. Stoupání na Velkou Javořinu se zdálo být věčné. Nakonec sme přece jen dorazili k Holubyho chatě, kde ale mali zatvorené. Z posledních sil sme vylezli na vrchol, ze kterého byl báječný výhled do mlhy tak husté, že by si o ni člověk aji nůž zlomil. Tak sme se aspoň napili a zapsali do vrcholové knihy. V altánku kousek pod vrcholem sme se naobědvali a sesvištěli do Nové Lhoty. Za Lhotou sme se pokochali západem slunka a čtvrteční cestu sme zakončili na Megovce. Z komína se kouřilo, ale nikde ani noha, venku přístřešek, a tak holky začly vařit guláš k večeři. Mezitím se začali scházet nakvašení myslivci, ale když sme jim popsali situaci, pozvali nás aji dovnitř, abysme se zahřáli. Večer byly vidět hvězdičky.
V pátek sme posnídali špagety, poklidili a vydali se údolím na vlak do Javorníku. Celý den bylo pěkně, ale i tak měli někteří výletu dost. Vlak nám ujel před nosem, ale další jel naštěstí za hoďku. Ve Veselí sme přestoupili a co nevidět sme byli zpátky v Brně.

Vojťák

Novější zápis: Kohoutovická farní pouť na Vranov (9. 9. 2006)
Starší zápis: Tábor „Cesta do Pohjoly“ – Valdíkov (5.–25. 7. 2006)

Úterý 6. 12. ’22
svátek má Mikuláš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44