Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Generálka na Mikulášskou a výlety

6. 12. 2008

Hnědá šestka
V poněkud netradiční dobu – již v 7.45 hod. – se sešla u vývěsky téměř kompletní Hnědá šestka, aby vzápětí odjela do Žebětína, kde si na generálce procvičila svoji nacvičenou scénku pro odpolední mikulášskou besídku. Vše proběhlo hladce a tak jsme se již krátce po deváté vydali vzhůru k lesům nad Žebětínem. A stálo to za to. Mlha totiž pomalu klesala k zemi a sluníčko ozařovalo nejdříve jen vrcholky kopců, potom věž kostela a posléze se z mlhy v sluneční záři vynořil i celý Žebětín. Mezitím si kluci připravili tři ohniště a ve skupinkách se pokoušeli o rozdělání ohně pod svými ešusy. Noční deštík a bujná rosa vše hodně ztížily a tak po mnoha marných pokusech některé skupinky na teplou polívčičku rezignovaly. Protože se ale vlče nepoddá samo sobě, jak se říká v zákonu vlčat, tak se nakonec vše v dobré obrátilo a gulášová., hrachová i nudlová polévka nakonec byla uvařena. Potom následovalo několik her – nejdříve na prosluněné louce, potom jsme objevili v lesích krásné místo s mnoha roklinami, výkopy a skrýšemi, jako stvořenými pro schovku a už jsme se odbahňovali, abychom se mohli vrátit do sálu a připravit se na Mikulášskou. Ještě jsme si zahráli naši oblíbenou hru Rybičky, při které jsme vydupali všechno bláto z obuvi, převlékli se do kroje a hnedle začínala Mikulášská. Naše vystoupení před třemi stovkami diváků naplněného sálu Katolického domu se snad povedlo, rovněž výkony všech ostatních družin byly dokonalé, takže jsme navečer spokojeně odcházeli domů. To byl dneska den!

Vašek

Zelená šestka
V sobotu 6.12. jsme ráno jeli z Mendlova náměstí do Žebětína, kde jsme měli prostor na doladění naší scénky. Samotná generálka už předznamenala náš následný velký úspěch. Po nácviku jsme si v nedalekém okolí zahráli pár běhacích her, potom jsme se přemístili na hřiště, kde jsme využili místní kolotoč. Poslední půl hodiny jsme si zahráli se světluškami (Žabičkami) zahráli naši oblíbenou hru „Pokémoni“. Poté jsme se rozjeli domů na oběd. Samotná mikulášská začala ve tři hodiny v orlovně v Žebětíně. Předvedli jsme taneční představení na remix písničky z Mrazíka, které sklidilo určitě největší potlesk minimálně z první části Mikulášské.

Pextr

Luňáci
Dne 6.12.08 se uskutečnila v Žebětíně v tělocvičně mikulášská besídka. Sraz jsme my Luňáci měli asi kolem 7.00 hod. na zastávce Kohoutovice hájenka.
Napřed jsme přijeli do Žebála, tam jsme si naši scénku nacvičili na pódiu v místní tělárně.
Potom přišli Vaškovi vlčata a my jsme je museli dle programu pustit na scénu.
Šli jsme všichni kromě Cvrčka na výlet do místních lesů. Měli jsme asi 5 hodin abychom se zabavili. Napřed jsme asi hoďku hráli fotbal na tenisovým hřišti (kde jsme napřed samozdřejmě sundali síťku) a pak jsme chodili lesem a zahráli hry. Hráli jsme třeba „bejzbol“. Jedna taková hra (jedna z těch co jsem nepochopil) spočívala v tom, že jsme si vybrali nějakou věc se kterou jsme mohli běžet. Připravili se na start a Fanek řekl třeba 20 vteřin. Pak jsme se rozběhli a do tech 20 vteřin jsme museli běžet a položit (ne hodit) tu naši věc co nejdál.Pak jsme se ale museli vrátit takže jsme si to museli odhadnout, aby jsme to stihli. Když jsme to nedali tak jste měli nejvíc trestných bodů. Já jsem to pochopil tak že jsme měli 20 vteřin tam a 20 vteřin zpátky, takže jsem to dvakrát prohrál. Potom jsme se rozdělili do dvojic a rozdělávali jsme oheň.
Já sem byl s malým Ondrou a byli jsme druzí! Mezi tím jsme samozřejmě jedli a tak se stalo, že jsme se asi o půl třetí konecně vydali zpět do tělocvičny v Žebále.

Vojta

01_vylet_vlcat 02_vylet_vlcat 03_vylet_vlcat

Novější zápis: Mikulášská 2008 (6. 12. 2008)
Starší zápis: Podzimní výlet Modré smečky vlčat (22. 11. 2008)

Pondělí 19. 4. ’21
svátek má Rostislav

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 5. dubna 2021 ve 20.04