Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Silvestr ve Strážku

29. 12. 2008 – 2. 1. 2009

Stejně jako v loňském roce se cílem našeho silvestrovského pobytu stala fara v městysi Strážek na Českomoravské vrchovině. Dvoučlenná předsunutá skupina (Pextr a já) se na místo vypravila již v brzkých ranních hodinách. Po nákupu proviantu (asi na tři pokusy) a přípravě oběda jsme již netrpělivě očekávali příchod hlavního konvoje. Ten se nakonec dostavil, i když překvapen z toho, že jej autobus nedovezl do Strážku, ale do sousední asi 2 km vzdálené osady (inu, na vyhledávání spojení v systému IDOS budou muset někteří ještě zapracovat).
Příroda nám letos nadělila velice mrazivé počasí, které ovšem nedoprovodila sněhovou nadílkou. Museli jsme se proto obejít bez skotačení na saních, pekáčích, lopatách a podobných zařízeních a zajít chuť jsme si museli nechat také na bruslení na nedalekém rybníku, který teprve začal zamrzat. Nicméně správný skaut se zabaví i ve zdánlivě trudné situaci. Většinu času jsme věnovali různému veselému dovádění, hraní her (zvláště o silvestrovském „havajském“ večeru) či sledování filmů ze zlatého i méně zlatého fondu kinematografie. O silvestrovské půlnoci jsme zazpívali státní i skautskou hymnu a na noční oblohu vypustili několik propagačních rachejtlí. Novoroční odpoledne jsme si zpestřili vycházkou na nedalekou zříceninu spojenou s lehce bojovou hrou. Nelze nezmínit, že obzvláště povedená byla gastronomická stránka akce. Kuchyně pod vedením Pextra pracovala na plné obrátky, a tak si i velmi mlsné jazýčky přišly na své.
Není divu, že se nám vůbec nechtělo odjíždět, ale každá sranda jednou končí. Nevadí, však příští Silvestr tu bude opět za rok.
Účast: Rep, Pextr, Všezňa, Pašin, Jirka, Pepa, Cvrček, Áňa, Gába, Marťa, Džodžo, Bambus, Andula

Rep

01_silvestr_strazek 02_silvestr_strazek 03_silvestr_strazek

Novější zápis: Přání za 91. oddíl (1. 1. 2009)
Starší zápis: Silvestr v Ostrově u Macochy (28. 12. 2008 – 3. 1. 2009)

Úterý 6. 12. ’22
svátek má Mikuláš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44