Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Družinový výlet Ostřížů

6.–7. 3. 2009

Pátek
Sešli jsme se ve čtvrt na sedm v klubovně, zapálili v kamnech a Olana napadl velice podivný nápad, a to sice že uspořádá soutěž v cucání čajového pytlíku. Kdo vydrží nejdéle. V jejím průběhu jsme hráli Loupežníky. Poté, co Honza odešel domů, se jal Vojťák nám ostatním vysvětlovat Taroky. Ty jsme pak hráli až do tři čtvrtě na dvanáct. Pak se, po krátkém příběhu a modlitbě, šlo spát.
Sobota
Vstali jsme a po snídani a ostatních sounáležitostech jsme vyrazili za vytrvalého deště, po cestě se k nám přidal Honza a na zastávce Ústřední hřbitov Jirka. Stále pršelo. Autobus nás odvezl přímo do Ivančic, kde jsme zjistili, že spoj na Mohelno ujel, a proto jsme přehodnotili trasu a vyrazili po modré směr Radostice. Při cestě poli a posléze vinohrady již nepršelo, zato vydatně foukal mrazivý vítr. Když jsme ušli asi dva kilometry, oznámil nám Pašin, že celý výlet bude předčítat příběhy a úryvky z knihy Se štítem a na štítě o pronásledování skautů komunisty.
Pokračovali jsme v pochodu a poté, co jsme si nechali poradit cestu, jsme vešli do lesa. Na rozcestí jsme něco snědli a Pašin přečetl další příběh. Pokračovali jsme v cestě. Za hry Nálety jsme dorazili na silnici a po ní do vesnice Hlína, kde jsme málem rozložili otočnou závoru, na které jsme zkoušeli princip jednoramenné páky přetlačováním. Na dalším rozcestí jsme si po přečtení dalšího příběhu zahráli hru, u malého bahniště, O Husákovu lípu, něco jsme snědli a vyrazili lesem dále. Po hře se také od nás odpojil Vojťák.
Po několika kilometrech jsme dorazili do místa, kde jsme hráli Vlajkovku, nejprve já s Jirkou proti Olanovi s Honzou (Pašin hrál proti všem). My jsme vlajku (čepici) umístili do pařezu pod svahem porostlým ostružinami. Oni na posed nahoře na svahu. Jirkovi se v první fázi podařilo soupeřovu vlajku ukořistit, ale v závěrečném sprintu po svahu dolů se v rychlosti zapletl do přírodního ostnatého drátu a letěl dál po hlavě skoro dva metry. Vlajku si tedy vzali zpět a v další fázi hry nám dokonce ukořistili naši. Následovala výměna lidí v týmech a další hra, kterou jsme zase prohráli.
Poté jsme znovu šli a po několika společných fotech se dostali na železniční zastávku, ze které jsme vyrazili, i přes protesty některých členů, ne vlakem, nýbrž pěšky po silnici do Radostic, vesnice, kde jsme u pomníku rudého partyzána přečetli další příběh. Poté dále po silnici pod mostem Železňákem (volný překlad z němčiny). Tam se Pašin pokoušel sestavit auto z rozházených součástek, ale nakonec s tím skončil, protože jich bylo asi moc. Po silnici jsme dorazili do Střelic, kde jsme nasedli na vlak a vyrazili do Brna.
Účast: Olan, Pašin, Jirka, Honza, Janek a Vojťák

Napsal: Janek

01_ostrizi_ivancice 02_ostrizi_ivancice 03_ostrizi_ivancice 04_ostrizi_ivancice 05_ostrizi_ivancice

Novější zápis: Výlet Hnědé šestky po stopách prvního oddílového výletu (7. 3. 2009)
Starší zápis: Jarní prázdniny Mamut 2009 (21.–28. 2. 2009)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44