Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Skautský máj v Uhřínově

29.–31. 5. 2009

Modrá smečka vlčat
Po několikaleté pauze se Modrá smečka vlčat zúčastnila Skautského máje. V pátek jsme se sešli na srazu v počtu 10 vlčat, Kovboj, Žižka a Vodík. Přes vědomí nepříznivé předpovědi počasí, jsme neskrývali nadšení a touhu po novém dobrodružství. První den na pláštěnky nedošlo, přestože jsme je měli neustále v pohotovosti. Když jsme dorazili na tábořiště uhřínovských skautů, postavili jsme stany, napapkali se a před spaním se dokonce zúčastnili večerní bojové hry. To se nám to spinkalo.
Sobotní ráno již nebylo tak přívětivé. Pleskání kapek o stanovou plachtu dávalo tušit, že nás čeká perný den. Avšak během dopoledne se počasí alespoň částečně umoudřilo a celodenní hra po okolí mohla začít. Silný déšť nás sice několikrát zahnal do úkrytu jídelny, ale putování po stopách sv. Jůlie se nakonec vydařilo a u večerního ohně mohly být vyhlášeny výsledky a předány sladké ceny.
V neděli jsme se zúčastnili mše sv. v Uhřínově a do tábora jsme se již vraceli za deště. Nezbývalo než se naobědvat, zabalit mokré stany a vydat se na vlak.

Vodík

Účast z Modré smečky: Pavel, Radar, Klaun, Šmirgl, Číňan, Pepa, Ondra, Bedla, Lost, Fíša, Kovboj, Žižka, Vodík.

Luňáci
PÁTEK:
Nastala noc, nastalo jitro den první.
Jednoho krásného dne jsme se vydali na skautský máj. Konal se 29.-31.5. Tak jsme se všichni
dostali k tábořišti (já jsem se ztratil) a rozbalili jsme stany. Večer byla večerňo/noční hra. Věděli jsme ovšem že nebude pohákové počasí ale odradit jsme se nenechali. Pateční počasí bylo v celku dobré, až v noci začalo lít jako z konve.

SOBOTA:
Nastala noc, nastalo jitro den druhý.
Ráno na nástupu jsme se rozdělili do skupinek. Já byl bohužel nejstarší a tudíž jsem vedl naši skupinku. Naše skupinka se skládala z Aničky, Lu (Rajhrad), Natky (26.), Katky (26.), Losta (91.), Fíši(91.) a mě(91.).
Ten den dostaly pláštěnky a deštníky pořádně zabrat. Chvíli po nástupu si každý musel vyfasovat jídlo (svačinu a oběd) a pak už se vyráželo. První stanoviště na které jsme narazili bylo pletení. Každý si upletl náramek. Na druhém jsme přenášeli pomocí provázku a 4 kolíků ešus plný vody. PODAŘILO SE!!!
Za třetí jsme vytahovali indícii z vody, respektive já ji vytahoval. Po nějaké době a stanovištích se nám stala nemilá příhoda „ZTRATILI JSME SE“. To ještě nezačalo pršet. Potom se spustil liják a my jsme se prošli v dešti.Všichni čvachtali, ale to vůbec nevadilo a došli jsme do cíle.
Naše průvodka byla kapánek roztrhaná a mokrá a to z důvodu deště. Navečer jsme vytvořili dvě skupiny, jedna šla hrát divadlo a druhá tančit. Já s Myšákem,Čárou a Žižkou jsme tančili. Potom před oněm jsme to zatancovali a zbytek večera proběhl v klidu. A šlo se spát.

NEDĚLE:
Nastala noc, nastalo jitro den třetí.
Ráno jsme sbalili stany skoro všechny a šlo se na mši. Pak se šlo zpátky (nečekaně), vzali jsme si baťohy a šli na vlak.
Účast z Luňáků: Cvrček, Čára, Myšák, Žižka, Krtek

Krtek

01_sk_maj 02_sk_maj 03_sk_maj 04_sk_maj
05_sk_maj 06_sk_maj 07_sk_maj 08_sk_maj
09_sk_maj 10_sk_maj 11_sk_maj 12_sk_maj

Novější zápis: Vlčácký víkend Hnědé šestky (16.–14. 6. 2009)
Starší zápis: Výlet Hnědé šestky na přehradu (23. 5. 2009)

Sobota 20. 8. ’22
svátek slaví Bernard

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 20. srpna 2022 v 7.42