Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Krajské kolo Svojsíkova závodu

19.–21. 6. 2009

Luňáci
Hned v pátek jsme ve složení Já, Myšák, Medvěd, Lapka, Vojta, Krtek, Vřískal a Sob odjeli autobusem č. 50 na zastávku Zoo v Bystrci. V autobuse nám Sob s úzkostí v hlase oznámil, že asi doma zapomněl kolíky od stanu. Myslel jsem že vyskočím takovým tím malým okýnkem nahoře v autobuse. Ale nakonec jsme je našli v boční kapse batohu, kde by to viděl i slepej. Pohoda. Sice non–stop pršelo, ale dobrá nálada se nezapře.
Tři sta trojkou jsme dorazili na zastávku pod hradem a vydali se pěšky na tábořiště „Junácká louka“. Řekli jsme si že by bylo záhodné nachodit nějaký ty kilometry abychom mohli něco napsat do průvodky, a tak jsme se vydali první odbočkou vlevo. K našemu úžasu i zklamání jsme dorazili přímo do té skautské základny. Na ty kilometry co jsme měli nachodit jsme úplně zapomněli, a šli raději stavět stany.
Něco k závodu. Za celý závod, tedy pátek, sobota a neděle se dalo získat až 1000 bodů. Jen za 7 stanovišť, které proběhly v sobotu jsme mohli získat jen 350 bodů. Celé 3 dny nás provázely nejrůznější úkoly typu: stavění stanu, vaření večeře, příprava obložených chlebů, plánování výpravy, atd… Pro náš oddíl to byl tedy úplně jiný druh závodu, než na který jsme byli zvyklí.

Sobotní odpoledne a dopoledne jsme strávili na trati plněním obvyklých úkolů. Večer byla mše s otcem Šagim, ale moc věřících tam nebylo, a tak nás tam furt něco rušilo.

V neděli měla být bojovka pro celej tábor, ale nakonec z toho nic nebylo… prý bylo málo času. Naše družina skončila 8… poslední, svišti byli 6. a holky z 26 taky poslední. Nic moc no :-( První cena byl vařič.

Účast z Luňáků: Myšák, Medvěd, Lapka, Vojta, Krtek, Vřískal, Sob a já Fanek

Fanek

01_krajske_kolo 02_krajske_kolo 03_krajske_kolo 04_krajske_kolo 05_krajske_kolo

Novější zápis: Závěrečné schůzky Zelené a Hnědé šestky (25.–29. 6. 2009)
Starší zápis: Vlčácký víkend Hnědé šestky (16.–14. 6. 2009)

Sobota 16. 1. ’21
svátek slaví Ctirad

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26