Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Čtyřdenní pouť Asterionem

28. 9. – 1. 10. 2006

Naši „akci“ jsme zahájili ve čtvrtek brzy ráno setkáním u Jílků. Sešli jsme se čtyři – Očko, Hyt, Radim a moje ctěná maličkost. Odložili jsme batohy a vzápětí jsme vyrazili k zastávce na Mendlovo náměstí. Směřovali jsme k Březinům, abychom jim pomohli se stěhováním nábytku. To se také uskutečnilo, stěhovaly se skříně i postele a jako borůvka v dortu také klavír. Naložení všeho nábytku nakonec zabralo pouhých čtyřicet pět minut, načež jsme byli auty převezeni do nového domu v Žebětíně. Tam jsme vše opět vyložili a ještě jsme byli vydatně pohoštěni párky, chlebem, jablky a vodou. Vrátili jsme se do Kohoutovic, kam za námi přijel pan Jílek již s naloženým autem. Očko sednul za volant a s krásnými skladbami od Mika Oldfielda jsme vyjeli do Střelic, kde mají Jílkovi chatu.
Zbytek dne jsme strávili hrou – to byl pochopitelně, zřejmě a vznešeně cíl celé akce. Dračí Doupě. První sezení trvalo hluboko do noci, za kterouž to dobu jsme si stihli uvařit párky k obědu, dát si koblihy ke svačině a namazat si chléb k večeři. K tomu Irish Cream s mlékem nebo capuccino, každý dle svého gusta.
V pátek vstával Očko dříve, aby nám stihnul nachystat kvalitní dobrodružství. Nasnídali jsme se a pak jsme hráli až do odpoledne (za kteroužto dobu jsme si stihli dát k dobru svačinu a uvařit si tradiční jídlo Tygrů (a pochopitelně i Draků) zvané mataratas. Jde o chutné jídlo z Venezuely – mohu se pouze dohadovat, jestli název skutečně znamená matar ratas, tedy zabíjet krysy. Odpoledne jsme se rozdělili na dva pracovní týmy. První tým, bratři Jílkovic, nasekal dříví, jak jsme dostali uloženo, a druhý tým, bratr Hyt a moje ctěná maličkost, jsme vyrazili do nedalekých Střelic, abychom nakoupili chléb a obhlédli, jak je to v obchodě s otvírací dobou. Naneštěstí jsme nepochodili. Po návratu jsme pokáceli jabloň, kterak nám bylo uloženo, a nařezali ji na spořádané hromady dříví. Zbytek dne jsme strávili hrou, za kteroužto dobu jsme se stihli nasytit a ještě popít nápoje dle libosti.
V sobotu jsme vstávali všichni stejně. Bratři Hyt, Radim a moje ctěná maličkost jsme vyrazili na nákup, zatímco Očko nám chystal kvalitní dobrodružství – a jest pravdou, že se činil, neboť sezení všech dní patří k jedněm z nejlepších, co jsme kdy sehráli. Celý den jsme věnovali hře, za kteroužto dobu nám bratr Hyt uvařil chutné těstoviny s cibulkou, kečupem a sýrem, občerstvili jsme se svačinou i večeří a popíjeli jsme nápoje dle libosti až do hlubokých nočních hodin. Emocionálně vyčerpáni jsme za hlasitého smíchu uléhali.
V neděli jsme vstávali dříve, abychom stihli mši svatou u sestřiček v ústavu pro postižené kousek po cestě lesem. Potom jsme se bratři Hyt, Radim a moje ctěná maličkost vrhli na otloukání a sbírání ořechů, kterak nám bylo uloženo, zatímco Očko nám připravoval kvalitní dobrodružství – v závěru nám ještě přišel pomoci s ořechy. Bohužel jich hodně sežraly veverky, bestie jedny. Následný čas jsme věnovali hře – a šlo o otázku života a smrti! Nakonec jsem ale ve zdraví vyvázl a alespoň trocha ukradeného času mi byla navrácena (neboli se podařilo získat všechny suroviny pro lektvar omlazení). K obědu moje ctěná maličkost osmažila pár uhelných topinek a okolo šesté hodiny večerní jsme po úklidu chaty (bohužel jsem rozbil malý podšálek, jako na potvoru) vyrazili zpět do Brna.
Akce se zúčastnili PJ Očko, pan Vincenc (pravým jménem Anduriel) – bratr Hyt, pan Schaffell (pravým jménem Xorel Vistor) – bratr Radim, a pan Murat (pravým jménem Ferko Dobrouchuť, tedy moje ctěná maličkost) – Vojtěch Dobeš.

Vojta Dobeš

Novější zápis: Foglar dostal v Brně vlastní ulici (5. 10. 2006)
Starší zápis: Luňácký výlet na Stránskou skálu (24. 9. 2006)

Pondělí 24. 1. ’22
svátek slaví Milena

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2021 v 7.35