Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Silvestrovské setkání v Ostrově u Macochy

28. 12. 2002 – 4. 1. 2003

Konec loňského a začátek letošního roku byl pro skupinu činovníků, roverů a rangers z 26. a 91. oddílu ve znamení již tradiční akce, jak snad už můžeme nazvat pobyt na faře v Ostrově u Macochy. Vzhledem k dlouhým školním prázdninám jsme měli tentokrát možnost strávit celý jeden týden v malebné vísce uprostřed Moravského krasu.
Po dlouhé přípravné fázi jsme téměř ani dospat nemohli toužebně očekávaného Dne D. Ten nadešel v sobotu 28. prosince 2002. Abychom si snad nemysleli, že vše půjde jako po másle, měli jsme tu hned přichystány obtíže rázu technického (několikeré pokusy o nastartování zásobovacího automobilu, nakonec naštěstí úspěšné) i meteorologického (proměna prakticky celé země v tajemné ledové království). Skutečně jsem horečně přemýšlel o tom, zda s autem skončíme ve škarpě hned za Brnem nebo se nám podaří nějakým způsobem doputovat až na místo určení. Chmurné představy se naštěstí nenaplnily a s vděčným vzpomenutím na nezahálející silničáře dojela do Ostrova jak motorizovaná předvojová skupina, tak i hlavní proud, který využil možností veřejné dopravy. Po zabydlení a zútulnění fary mohl začít program samotného pobytu, který byl jako obvykle velmi pestrý. Jistě budeme všichni dlouho vzpomínat na úžasné radovánky na sněhu i na ledu (a vzhledem k trvajícím rozmarům počasí v některých dnech i na vodě). Ano, vskutku, počasí se nám letos předvedlo snad ve všech svých možných variantách. Zatímco někdy jsme chodili zabalení v několika vrstvách, druhdy jsme zimníky zahazovali a číhali, zda v zahrádce náhodou nezačnou rašit první sněženky. Nikdo z nás určitě nezapomene na okamžik silvestrovské půlnoci, strávený na promrzlém poli za vesnicí, ani na každovečerní zábavné programy. Všechno ale má svůj konec. V sobotu 4. ledna 2003 jsme museli dát Ostrovu sbohem a vrátit se do Brna za svými rodinami a školními či pracovními povinnostmi.
Škoda. Myslím si totiž, že všichni, kteří jsme se tohoto silvestrovského setkání účastnili, jsme za ten týden vytvořili výborný kolektiv a všestranně přátelskou atmosféru. Věřím, že zážitky si každý z nás dlouho ponese ve svém srdci a že „Silvestr 2002“ rozhodně nebyl poslední akcí tohoto typu.

Rep

Novější zápis: Šaolinova úžasná detektivní hra (17. 1. 2003)
Starší zápis: Závod vlčat a světlušek (27.–29. 9. 2002)

Sobota 27. 11. ’21
svátek slaví Xenie

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 23. listopadu 2021 v 11.07