Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Roverský cyklovýlet

10.–15. 8. 2003

Sešli jsme se, tedy Petr, Severák, Honza Říha, Jožka a já, v neděli dopoledne na Mendláku. Po několika organizačních maličkostech jsme se vydali vstříc dobrodružství. Vyjeli jsme směrem na Modřice, kde se od nás Severák odpojil, a pokračovali na Dolní Kounice. Dál jsme jeli do Znojma, kde jsme doplnili zásoby vody a potravin, abychom se mohli dát na cestu Rakouskem. Noc jsme přečkali ve vyhlídce nad Hardeggem.
V pondělí jsme po dobré snídani (kolínkách s romadúrem) sjeli dolů do Hardeggu, pak následoval nekonečný kopec do Fellingu a pokračovali jsme dál Rakouskem až na hraniční přechod Vratěnín. Dojeli jsme do Slavonic a utábořili jsme se u nedalekého rybníku. Pak se Jožka s Petrem stavili pro Honzu Nehybu do Slavonic. K večeři jsme opekli buřty.
V úterý jsme pokračovali v cestě přes Stálkov do Stráže nad Nežárkou a šli jsme se vykoupat do zatopené pískovny. Potom jsme (Petr, Honza Ř. a já) jeli do Jindřichova Hradce pro Severáka. Přespali jsme kousek od pískovny.
Ve středu ráno se od nás odpojil Honza Ř. Vydali jsme se na Červenou Lhotu, kde jsme si prohlédli zámek (a také zámecký rybník, přičemž jsme objevili nový sport – cyklohorolezectví, jehož znalost se nám později hodila). Pak jsme jeli přes Žirovnice do Počátků, kde jsme navštívili stravovací zařízení, a po tmě jsme se utábořili před Jihlávkou.
Ve čtvrtek jsme se po snídani rozloučili s Honzou N. Rozhodli jsme se pokořit nejvyšší vrchol Vysočiny, což bylo podstatně snazší než kopec nad Hardeggem. Pak jsme jeli na Nebezpečné místo (zvláštní označení výběhu pro krávy na Petrově cyklomapě) a dále na zříceninu Janštejn. Pokračovali jsme přes Lovětín a dále (už po tmě) až do Opatova. Tam jsme přespali u hodných lidí na faře.
Poslední den nás čekala dlouhá cesta přes Okříšky, Jinošov a Veveří do Brna. Čím blíž jsme byli domovu, tím se nám jelo radostněji. Nakonec jsme se rozloučili a odjeli každý svou cestou domů.
Celková délka trasy činila asi 520 kilometrů.
Závěrem bych chtěl říct, že se tato akce Petrovi velmi povedla.

Vojťák

Novější zápis: Nepomuk (18.–22. 8. 2003)
Starší zápis: Tábor „Divoký Západ“ Lesní Jakubov (6.–26. 7. 2003)

Úterý 25. 1. ’22
svátek slaví Miloš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2021 v 7.35