Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Kohoutovický víkend v Předíně

12.–14. 11. 2004

V pátek byl sraz 15.00 v Kohoutkách. Vesměs všechny věci a čtyři vlčata jsme nacpali do Kyselákovic auta, šest Luňáků a dvě vlčata (šestníci) jeli pořádně nacpaným autobusem 16.00 ze Zvonařky.
Po příjezdu na chalupu v Předíně jsme se vybalili, dojedli vlastní zásoby, zatopili v kamnech, poodemykali dostupné dveře na dvoře (např. stodola, půda…), přičemž jsem jim vyprávěl strašidelné historky, které se tu odehrály.
Aby se kluci před spaním trochu provětrali, vydali jsme se na malou procházku na místní hřbitov. Tam jsme se společně pomodlili a prošli nočním hřbitovem až k druhé bráně. Pak jsme klukům oznámili, že tutéž trasu hřbitovem půjde nyní každý sám. Zvládli to všichni poměrně úspěšně. Protože se nám s Vodíkem nezdáli dostatečně unavení, zahráli jsme si na tmavém dvoře chalupy schovávanou. No a dál už převlíct, vyčistit zuby, pomodlit, popovídat
pár přilepšených strašidelných historek, co jsme s Vodíkem prožili, a spát.
Na snídani padla většina z objednaných padesáti rohlíků, zbytek se dojedl na svačinu. Před výletem do přírody, jsem jim za denního světla ukázal místo ve stodole, kde jsou pohřbeni ti vojáci, o kterých jsem jim včera vyprávěl. Někdo z kluků tam našel cár hodně staře vypadajícího dopisu. Vyčetli jsme tam něco o vzácném kovu a nějakém statku na sever od Opatova. Kofi našel na mapě, které stavení by to mohlo být. Vyrazili jsme tedy na výlet s tím, že dojdeme až tam a prozkoumáme to.
Po příchodu na ono místo, tj. Karlín, jsme začali hledat po celém stavení. Kluci usoudili, že kdyby tam někdo něco schoval, tak určitě ve sklepě. Tak tam prohledali každou škvíru, až Krtek našel v jakési spáře pod cihlami nějaký váček, ve kterém byly tři hrudky jakéhosi stříbrného kovu. Po prozkoumání celého areálu, jsme si zahráli různé druhy schovky. Když jsme byli na odchodu, dojeli dvě auta a tak nás na Karlíně vystřídalo asi šest mladíků v helmách a s paintballovými pistolemi. Tak jsme je chvíli pozorovali a pak se vydali na cestu zpátky.
Po příchodu do tepla z toho škaredého počasí, jsme si udělali brambory na loupačku. Až všichni rozmrzli, byla ještě hra po Předíně (ve dvojících plnili různé úkoly a zároveň se museli vyhýbat chytačům, Cvrčkovi a Všeználkovi).
V neděli jsme šli na mši v 11 hod. Před tím šli vlčata s Vodíkem na procházku a my jsme s Luňákama mohli dát v klidu chalupu do pořádku.
Odpoledne nám málem ujel autobus do Brna, protože jsme tak zabráni do her po dvoře a ve stodole, že jsme si toho rychle plynoucího času všimli deset minut před odjezdem autobusu. Ale stihlo se to. S Vodíkem jsme pak naložili všechny věci a čtyři vlčata do auta, všechno pozamykali a… všichni v pořádku docestovali… a to je konec.
Účastníci: Vodík, Kuna, Všeználek, Cvrček, Levák, Kofi, Žiška, Fanek, Jirka P., Krtek, Vojta B., Petr S., Zajíc, David V.

Kuna

Novější zápis: Mikulášská besídka (5. 12. 2004)
Starší zápis: Střediskové setkání v Tuřanech (17. 10. 2004)

Úterý 6. 12. ’22
svátek má Mikuláš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44