Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet družiny Tygrů – Ríšova studánka

15. 1. 2005

Přepravní fregata našeho síče Nobr nás dopravila ke stanici Přístaviště, které se nachází u Velké solné pánve. Tam jsme zaujali formaci a náš velitel Mota mi udělil funkci vodního mistra (též vodonosiče). Mým úkolem bylo starat se o potřeby členů naší výpravy v oblasti tekutin. Když se kdokoliv chtěl napít, musel požádat mne a já jsem ho pak obsloužil tak, že dotyčný žíznivec se své láhve ani nedotknul. Bylo také zavedeno pravidlo, že nikdo nesmí jíst sám, vždy musí někoho požádat, aby ho „nakrmil“.
Cesta nás vedla písečnou oblastí kolem Velké solné pánve, ale vzhledem k častým přepadům Harkonnenských hlídek jsme se nakonec vydali neprozkoumanou cestou mezi skalami. Poté jsme se však krátce napojili zpět na cestu, až jsme nakonec dorazili k Rokli, kudy jsme se vydali ke svatyni Harg. Na začátku strmé stezky lemované strážnicemi jsme si vzali kameny z cesty, ohlazené nohama tisíců poutníků, a u svatyně jsme je symbolicky položili. Pod křížem svatyně Harg jsme se též pomodlili za oběti kataklyzmatu na planetě Eisa.
Dále jsme pokračovali pustinou k Rishově studni, kde jsme se občerstvili a zdokonalovali jsme se v umění rozdělání ohně (vážně nevím, proč jsme to dělali zrovna v poušti :-)). Nejlepší byli naši zkušení válečníci Yonash a Michael Yu’Ran’Ek. Po této zkoušce jsme rozvíjeli naše schopnosti v oblasti vyhledávání cizích osob v našem okolí a následně jejich chytání se zakrytými zrakovými orgány. Poté jsme se vydali zpět k Přístavišti, odkud jsme se fregatou vrátili domů do síče Nobr.
Účast: Atom, Vojta Dobeš, Jonáš, Míša Juránek

Novější zápis: Výlet družiny Svišťů (16. 1. 2005)
Starší zápis: Výlet družiny Luňáků – Bobrava (15. 1. 2005)

Sobota 20. 8. ’22
svátek slaví Bernard

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 20. srpna 2022 v 7.42