Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Sbírka „Postavme školu v Africe“

10.–12. 10. 2006

Ve dnech 10–12. října probíhala sbírka „Postavme školu v Africe“. (podrobné informace jsou na http://www.skolavafrice.cz/). Do této sbírky se zapojily i naše oddíly 91 a 26D.
Místo schůzky v klubovně se vždy družiny, co měly ten den družinovku, sešly v kroji v 16.30 na nádraží, vyfasovaly dvoje domorodecké oblečení a nějaké transparenty s plakáty vztahujícími se k tématu sbírky. A vyrazily do ulic.
Bohužel ne všichni naši skauti chtěli nějak aktivně pomoci a nepochopili, že konat něco dobrého pro druhé stojí taky nějaké úsilí. Někteří asi čekali, že když budou stát s rukama za zády nebo se bavit se kamarádem, tak se jim kasička od kolemjdoucích lidí sama naplní. Ale tak to nefunguje.
Ti, co se mnou vybírali ve čtvrtek, byli úžasní. Vybírali jsme na ulici Masarykova. Reakce lidí byly různé. O této sbírce bylo informováno více lidí, než jsem očekával. A opravdu jsem byl mile překvapen, že relativně hodně lidí se rozhodlo přispět.
Kuriózní reakce na otázku: „Dobrý den, nechcete s námi pomoct postavit školu v Africe?“ (apod.)
„Jsem utahaný z práce a nemám pracovní oblečení.“
„Na černochy rozhodně nepřispeju.“ – opravdu smutné
„Děkuji, nechci.“ – klasická odpověď
„Tý vole, to jako já, jo?“
Chtěl bych všem těm, co se nezdráhali oslovovat kolemjdoucí, opravdu moc poděkovat. Je docela náročné hodinu a půl oslovovat lidi na ulici. Ale myslím, že jsme udělali opravdu kus práce. Do naší kasičky se za ty tři dny vybralo celkem 14 568,50 Kč.
Ještě jednou všem zúčastněným a samozřejmě i těm, co přispěli finančně, děkuji.

Kuna

Na tuto charitativní akci jsme se sešli ve vestibulu hlavního nádraží. Dále jsme se odebrali do „Myší díry“, kde jsme vybalili transparenty a pokladničky a začali jsme oslovovat lidi a vybírat. Výrazy některých lidí byli opravdu kuriózní, ale jiní naopak s úsměvem vytáhli peněženku a přispěli nám. My jsme jim na oplátku věnovali samolepku a letáček. Tato akce byla určitě úspěšná a prospěšná a proto jsme se mohli s dobrým pocitem vrátit domů.

Zapsal Standa

účast všichni Svišti

01_skola_v_africe 02_skola_v_africe 03_skola_v_africe 04_skola_v_africe 05_skola_v_africe

Novější zápis: Výlet ostřížů na Hády (14. 10. 2006)
Starší zápis: Podzimní brigáda ve Valdíkově (6.–7. 10. 2006)

Úterý 19. 1. ’21
svátek má Doubravka

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26