Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

RESET

29. 9. – 2. 10. 2005

30. září v XXX hodin na nádraží (někdy odpoledne asi kolem 2. hod). Odtud jsme se vydali vlakem do Rapotic. Když jsme vystoupili z vlaku, čekal tam na nás Šerlok. Po cestě do Čučic jsme měli taková malá zastavení na zamyšlení. Nakonec jsme dorazili až do Čučic na místní faru. Tady nás přivítalo dalších několik organizátorů. Dnes už následovala pouze večeře a menší filmový program, s tím že jsme byli seznámeni se Stalkerem (samozřejmě filmovou ukázkou). Po filmu jsme se uchýlili do postelí.
Ráno jsme měli několik druhů rozcviček. Po rozcvičce následovala snídaně a po ní program ve stylu různých přednášek. Potom jsme si zahráli super hru (sportovní, hodně běhací). Měli jsme tak hodinovou přestávku a pak jsme šli na oběd. Po obědě jsme měli chvíli volno a potom jsme měli výběrový program (origami nebo akčně sportovní hra). A nakonec překvapení: přijeli nás navštívit Marek Orko Vácha (teolog a profesor náboženství a biologie na Bigy) a Zdeněk Papoušek („blázen“ a jinak profesor Základů společenských věd na Bigy a taky psycholog), kteří zde měli svoje zajímavé přednášky. Pomalu už začínal večer a tak jsme začali hrát drsnou Stalkerovskou hru. Začalo to tím, že jsme se rozdělili do skupin a museli navštívit místní hospodu a tam z Jožky a Petě Rychnovskýho vyloudit nějaké informace. Odtud jsme se vydali na hřbitov, kde na skupiny čekali jejich stalkeři. Poté jsme se vydali na dlouhou noční a strašidelnou cestu lesem s různě těžkými a častými překážkami (přelézání lana, lezení po laně, dlouhá a náročná cesta, přelézaní řeky Oslavy po shozeným kmeni, brodění Oslavy za časných ranních hodin (asi 2.00) v husté tmě). Na konci nás čekalo malé odpočinutí a zamyšlení s ohníčkem. Nakonec jsme se vydali zpět na faru. Zde jsme něco málo snědli a nakonec jsme se kolem 5.00 uložili ke spánku.
Probudili jsme se a čekalo nás obrovské překvapení: obrovská, pěkná, krásně nachystaná snídaňová Hostina. Potom jsme šli do kostela. Nastalo velké balení a potom trocha volného času. Nakonec jsme se odebrali zase zpět do Rapotic na vlak a odtud do Brna.

Goblin a Šmudla

Novější zápis: Brnem, jak ho neznáme (15. 10. 2005)
Starší zápis: Výlet vlčat (24. 9. 2005)

Pátek 15. 1. ’21
svátek slaví Alice

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26