Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Víkendovka Zelené šestky a Surikat Bedřichov u Lysic

2.–4. 10. 2009

Naše společná víkendovka dvou družin, naší zelené šestky a holčičí družiny Surikat začla v pátek srazem v Králově Poli na nádraží, odkud sme odjeli autobusem směr Bedřichov, kde na nás čekala fara a zároveň cíl naší cesty. Po příjezdu na faru sme se ubytovali a zahráli si společně hry, aby sme se navzájem víc poznali. Po večeři nás čekalo zahájení našeho pobytu, kdy jsme se dozvěděli, že jsme účastníci zájezdu na Havaj, rozdělení do čtyř rodinných klanů, které nás budou provázet celým naším pobytem, a zároveň se naším hotelem stala právě fara.
Druhý den hned po vydatné snídani jsme vyrazili na menší výlet na nedaleký kopec, kde sme navštívili rozhlednu a prohlíželi si okolí z ptačí perspektivy, po cestě jsme si zahráli plno her, ale jak to tak bývá, zpátky na faru nás táhly naše žaludky, takže hned po příchodu následoval oběd. To už se mezi námi objevil další host našeho hotelu – Rep. Po obědě nás čekal malý fotbalový turnaj, kterého jsme si všichni společně užili, po návratu na faru nacvičování scének a večeře. Po večeři následovalo celodenní vyvrcholení dne, představení scének, které jsme nacvičili a u kterých jsme se pořádně také pobavili, a s tím spojené udílení oscarů za nejlepší mužský výkon (Kuře), ženský (Katka Drápalová) a nejlepší scénku (scénka Terky Müllnerové). A po tom všem následovalo již opravdu vyvrcholení Miss Havaj, kdy do poroty usedly holky a kluci se snažili porotu všemožně zaujmout, nakonec se to nejlíp podařilo Vendovi, který se stal novou Miss Havaj pak už nás čekalo jen závěrečné vystoupení Repa a Pepy.
V neděli jsme od rána již uklízeli a chystali se k odjezdu. Poté jsme společně vyrazili na mši svatou, po mši následoval již jen oběd, douklidit drobnosti a hurá zpátky autobusem do Brna, kde na nás již čekali rodiče.
Učast: Rep, Gába, Ege, Pinďa, Pepa, Helča, Natka, Katka, Terka, Maruška, Skříťa, Kuře, Ondra, Roman, Patrik, Luboš, Koláč, Honza, Venda, Jirka, Otesánek a Matěj.

Více fotek na: zelenasestka.raj­ce.net.

Pepa

vikend_bedrichov_1 vikend_bedrichov_2 vikend_bedrichov_3 vikend_bedrichov_4 vikend_bedrichov_5
vikend_bedrichov_6 vikend_bedrichov_7 vikend_bedrichov_8 vikend_bedrichov_9

Novější zápis: Postavme školu v Africe (6.–9. 10. 2009)
Starší zápis: Sviští výlet na Veveří (19. 9. 2009)

Čtvrtek 25. 2. ’21
svátek slaví Liliana

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. února 2020 ve 14.26