Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet Hnědé šestky

7. 11. 2009

Po nevlídném pátku se budíme do deštivé soboty, přesto se na srazu schází devět vlčátek. Protože prší, není kam pospíchat a jdeme tedy ráno na mši svatou. Devátá rozhodla, stále prší, stěhujeme se tedy k nám, nejdříve si prohlížíme na počítači fotky z posledních akcí, potom ukazuji klukům své klenoty – staré noviny z doby Protektorátu i dědečkovy dopisy z 1. světové války. Když už si tělo žádá nějaký ten pohyb, jdeme do sklepa hrát na schovku a ven se proběhnout při chytání rybiček a při soutěži v běhu. Stále prší, takže je rozhodnuto, že tentokrát polívčičku uvaříme v kuchyni na sporáku. Než se polívka uvařila, tak si hrajeme s našimi hlodavci, v 11 hodin ale již vyrážíme do Technického muzea. Marné byly moje výzvy k uctivému chování k exponátům, moje vlčátka si potřebují vše omakat a tak dětské ťápoty a otisknuté nosy jsou na všech vitrínách. Velkou radost měli kluci v oddělení parních strojů, myslím, že točili klikami všech exponátů s takovou chutí, až se písty zadíraly. Více než dvě hodiny jsme chodili sem a tam, zkoušeli různé stroje a obdivovali modely. Nakonec jsme si ještě prohlídli opravdová letadla na trávníku za muzeem a jeli jsme domů. I když jsem tentokrát s přírodou moc v kontaktu nebyli, určitě jsme se zase dozvěděli něco nového. A tak to má být!

A jak to viděli kluci? Venda o tom napsal:
Nejdříve jsme šli do kostela na mši. Jak to skončilo, tak jsem šli k Vaškovi dom. Tam jsme si povídali o 28. 10. 1918. Pak jsme šli do sklepa hrát schovku a pak jsme šli ven hrát rybičky rybáři jedou a vyhrál jsem já. A už jsme šli dovnitř. Pak následoval oběd ze tří polívek a šli jsme do technického muzea. Tam se mi líbilo. Všechno se mi líbilo.
Bratři Honza a Jirka to viděli zas takto:
Původní program byl, že jsme měli jít na Hády, jenže tam jsme nakonec nešli, protože poprchávalo. tak jsme místo toho byli u Vaška, kde jsme vařili, poslouchali příběh na mikulášskou besídku a ukazovali si starodávné noviny z doby válek. Když už přestalo pršet, tak jsme šli do technického muzea, kde jsme viděli například modely válečných letadel, jak se vyrábí elektřina a starodávná auta.

Vašek

Tak co budeme dělat? Hlodavci, ukažte se! Polívka tradičně chutná Já chci také točit klikou Chcete slyše tu pověst o vodníkovi?
Tak se točí klikou flašinetu Takhle si zalétat, to by bylo Vendův zápis z výletu Zápis Honzy a Jirky

Novější zápis: Podzimní výlet Ostřížů (21. 11. 2009)
Starší zápis: Návštěva hřbitova (2. 11. 2009)

Pátek 27. 5. ’22
svátek slaví Valdemar

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 17. května 2022 v 11.18