Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Mikulášská besídka

6. 12. 2009

Tak už je to za námi! Naštěstí naše Hnědá šestka vystupovala se svojí scénkou Limonádový Joe jako první, takže nervozita netrvala příliš dlouho, ale přesto….“Vašku, ještě nepřišla třetí tanečnice, Vaškůůů, já nemám flaškůůůů, Vašku, já jsem zapomněl kroj…“ No, nervy! Ale už šli kluci na scénu, hráli, jako o život, takže i ovace více než tří stovek diváků plného sálu byly určitě zasloužené. Kluci, jste šikovní!!
Ostatní družiny se také snažily, Obzvlášť upoutal výkon Lišáků – smekám klobouk, jejich scénka byla fakt dost dobrá.

Vašek

Též děkuji všem, kteří se zapojili do letošní Mikulášské. Myslím, že většina scének rozhodně stála za zhlédnutí a celková úroveň besídky byla více než dobrá. Taktéž děkuji těm, kteří se i jinak zapojili do realizace, ať už přípravou balíčků, moderováním, přichystáním tělocvičny nebo jakkoliv jinak. A v neposlední řadě také těm, kteří po Mikulášské potěšili svou návštěvou pacienty v LDN.

Vojťák

Sraz byl v Kohoutovicích. Mikulášská besídka začala ve 14.00 hod. Asi nejlepší byla naše scénka a scénka zelené šestky. My jsme hráli počítačovou hru a skoro všichni jsme byli v černém, takže jsme nebyli vidět a efekty, které jsme vytvářeli, vypadaly věrohodně (za námi bylo černé plátno). Zelená šestka předváděla Olgu Šípkovou a občas ty cviky vypadaly… ehm… divně. Asi nejhorší scénku měly nějaké světlušky, které předváděly Vánoce u Mumínků (Mumínci jsou takový kreslený seriál pro malé děti). Jinak byla celá mikulášská mírně nadprůměrná.

Prkno

V sobotu 5. 12. 2009 jsme měli sraz ve 12 hodin na Mendláku. Jeli jsme autobusem na generálku do Žebětína. V tělocvičně jsme si několikrát zopakovali naši scénku a domluvili jsme se na rekvizitách. Asi kolem třetí hodiny jsme byli zpět na Mendláku.
Hned zítra jsme se každý sám dopravili do Žebětínské tělocvičny. Mikulášská začala ve 14.00. Moderovali ji Cvrček s Aničkou. Jedna scénka střídala druhou a většina z nich diváky pobavila. Nejvíce se mi líbila scénka Lišáků a Zelené šestky. My jsme přišli na řadu až po přestávce se scénkou o Rumcajsovi. Nakonec se do sálu vtrhli dva čerti a za nimi přišel Mikuláš. Mikulášská se mi líbila.
Účast: Olan (režisér a scénárista), Hroch (Rumcajs), Ondra P. (Cipísek), Marťan (Manka), Honza J. (sovětský tankista), Janek, Jirka K. a Jirka P. (sovětští vojáci), Pašin

Marťan

Tradiční Mikulášská besídka se konala v Žebětínské sokolovně. Tam jsme se my – Zelená šestka – nejdříve sešli 5. 12. na generálce, abychom posléze v neděli mohli rodičům ukázat naši scénku, kterou jsem pilně připravovali. Kdo chtěl, tak se k nám mohl s cvičení připojit, protože mezi nás přišla i Olga Šípková :o)… zacvičili si s námi: Kuře, Koláč, Matěj a z publika nám pomáhal Adam.

Pepa

01 02 03 04 05
06 07 08 09 10
11 12 13 14 15
16 17 18 19 20
21 22 23

Novější zápis: Návštěva pacientů LDNky (6. 12. 2009)
Starší zápis: Nácvik Lišáků na mikulášskou besídku (5. 12. 2009)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44