Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Tříkrálové koledování a sbírka Hnědé šestky

4. 1. 2010

Úderem 16. hodiny vychází z naší skautské klubovny zástup osmnácti prapodivných postav – oblečeni do bílých, červených, zelených, modrých či jiných plášťů, hábitů a přehozů, všichni však na hlavě s královskou korunou, za zvuků dvou fléten, tahací harmoniky a mnoha hrdel si naposledy zkoušíme koledu „My tři králové jdeme k vám…“ a směřujeme k prvnímu pavilónu v nemocnici na Červeném kopci. Klepeme na první pokoj, předehra fléten a už celý sbor koledou vzbuzuje na tvářích pacientů tu údiv, tam překvapení, dokonce snad i radost. Procházíme dalšími a dalšími pokoji všech čtyř pavilónů léčebny, už nepočítáme, kolikrát jsme zazpívali nacvičenou koledu – možná třináctkrát, čtrnáctkrát… Cestou se k nám připojí i redaktorka Mladé fronty Dnes, snad se jí podařilo zachytit na snímcích malé koledníky mezi hospitalizovanými babičkami, v jejichž očích je vidět radost z nenadálé návštěvy. Co však zachytit asi nešlo, to byl krásný pocit z vykonaného dobrého skutku u všech kluků, kteří se koledování zúčastnili.
Po návštěvě LDNky se rychle přesouváme k Intersparu, abychom alespoň nějaký čas zde umožnili nakupujícím přispět do našich dvou kasiček Tříkrálové sbírky. Obě naše skupinky obsadily všechny východy ze supermarketu, trocha zklamání – doby, kdy zájemci o příspěvek tvořily u pokladniček fronty a cukříky za odměnu jsme vydávali hrstmi, jsou asi dávno pryč. Snad špatná doba, špatné místo, špatní lidé… Ale i to patří k Tříkrálové sbírce – být odmítnut, a to někdy i docela hrubě.
Chvála tedy patří všem, kteří to vydrželi (– a vydrželi všichni!), našim muzikantům Melounovi, Čertíkovi a Vojťákovi i naší nové posile – Švejkovi s jeho ratolestmi. Však to říkám klukům stále – velikost dobrého skutku roste s množstvím překážek, které musím překonat při jeho konání. A dnes se vydařil opravdu velký dobrý skutek!

Článek z Tříkrálové návštěvy LDN na iDNES.cz

Vašek

01 02 03 04 05
06 07 08 09

Novější zápis: Tříkrálová sbírka Lišáků (5. 1. 2010)
Starší zápis: Silvestr v Beskydech (28. 12. 2009 – 1. 1. 2010)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44