Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Silvestr v Beskydech

28. 12. 2009 – 1. 1. 2010

Naše silvestrovská pětka se sešla v pondělí kolem 11.00 ve vestibulu hlavního nádraží. Divoš šel rovnou ze zkoušky, kterou měl ještě ráno. Zde vlastně všechno začalo. Naše skromná výprava měla namířeno do Beskyd. Tak jsme nasedli na vlak a šup tam.
Naší cílovou stanicí bylo Valašské Meziříčí, kde jsme vystoupili a začali jsme stoupat do hor, které se tyčili před námi. Už první den jsme měli trochu problém s orientací, ale nakonec jsme našli tu správnou cestu a uvelebili jsme se na nějakém bezejmenném kopečku, kde jsem začal připravovat teplou večeři. Podával se segedínský guláš s knedlíkem. Asi nejtěžší na všem bylo vymyslet v těchto podmínkách napařovák na knedle, ale i to se nakonec povedlo. Pak jsme si zahráli sázky a dostihy a šli jsme spát. Další den ráno jsme se probudili a začali jsme si vařit čaj. A v tom tak 10 metrů od nás prošel turista. V noci jsme si mysleli, že jsme teda podstatně dál od značky. Ale nevím jak je to možné, ale nevšimnul si nás. Tak jsme se sbalili a vyrazili jsme dál… Každý den jsme měli něco dobrého na jídlo (krupičná kaše, krůtí steaky, těstoviny s tuňákem, halušky), no prostě vyvařovali jsme si, jak jen to šlo.
A teď přeskočím až na 31. 12. Tento den byla naším cílem Ivančena, přes Lysou horu. Na tento výstup jsme se připravili ve vesnici pod Lysou nákupem posledních nezbytností před výstupem. Na Lysou jsme vystoupili celkem bez komplikací, ale byli jsme zklamáni, jak sem putují davy lidí. Možná aji proto jsme se tady moc dlouho nezdrželi a pokračovali po uvaření oběda na Ivančenu. U Ivančeny jsme se snažili najít nějaké vhodné místo na spaní, ale nebylo nic lepšího, než místo na červené turistické značce, tak jsme se spokojili s ním. Po postavení stanů jsme si začali připravovat naši silvestrovskou párty. Nakrájeli jsme sýry, klobásky, salámy, chleba, uvařili jsme si něco teplého na pití, rozdali jsme proslov a šli jsme hrát kačenky (tato hra se těšila naší obrovské popularity). O půl dvanácté jsme vylezli ze stanů, pojedli, co jsme si připravili, a šli na kopeček, kde jsme měli výhled na údolí. S úderem dvanácté jsme otevřeli šampaňské (které Pašin táhl celou cestu z domu), Šakal pronesl svůj proslov, zazpívali jsme hymnu a začali jsme se kochat zadarmo ohňostroji, které si pro nás připravili místní. Po ukončení ohňostrojů jsme se přesunuli k Ivančeně, kde jsme zapěli skautskou hymnu a vzdali čest bratrům, kteří padli. Další den ráno jsme se sbalili a vyrazili domů.

Účast: Staník, Divoš, Pašin, Šakal a Jiřík

Jirka

silvestr_1 silvestr_2 silvestr_3 silvestr_4
silvestr_5 silvestr_6 silvestr_7 silvestr_8

Novější zápis: Tříkrálové koledování a sbírka Hnědé šestky (4. 1. 2010)
Starší zápis: Vánoční schůzka Hnědé šestky (21. 12. 2009)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44