Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet Hnědé šestky do Soběšic

20. 2. 2010

Sobotní probuzení nic moc, za okny šumí déšť, předpověď počasí rovněž žádné zázraky neslibuje. S napětím čekám, kolik vlčátek přijde na sraz. K mému velkému překvapení – s výjimkou několika omluvených – přišli téměř všichni. Výlet začínáme ranní mši svatou, potom jdeme na exkursi na zdejší policejní stanici. Jako tradičně kluky nejvíce lákala pravá policejní cela. Stále prší, proto se v klubovně učíme pracovat s mapou a buzolou. Ještě posvačíme a už je po dešti. Jedeme autobusem do Soběšic, zde sice neprší, ale sněží. Naštěstí jen málo, takže se jdeme podívat na novou rozhlednu, vyšlapeme všech 100 schodů, přesto moc daleko nevidíme. Jen v oparu tušíme siluety Bílovic, Obřan a Maloměřic. Hledáme místo, kde bychom si protrénovali rozdělávání ohně na sněhu, žádné takové místo nenacházíme. Vše mokré, smrk široko daleko žádný. Pokračujeme tedy do Obřan, cesta mokrým sněhem je výbornou zkouškou pro naše botky, jen málokdo dojde se suchými ponožkami. Proto jedeme k nám domů do tepla, zde vaříme hrnec teplé polívky, poobědváme, na počítači se učíme poznávat kytičky, stromy a zvířátka. Poslední hodinu trávíme zase venku, při hře se učíme orientaci, nutno podotknout, že poznat pravou a levou stranu dělá klukům stále potíže. A už jsou tu rodiče a vlčátka se rozcházejí do svých doupat. Závěrem musím kluky pochválit, že i v nepohodě to zvládali na jedničku, kdo s námi nebyl, o mnoho přišel.
A co o výletu napsali kluci?
Venda napsal: V sobotu jsem šli kvůli dešti do kostela a potom jsem šli k Vaškovi do práce a tam nám to Vašek ukázal a pak jsem šli na Křížkovského do kluboven a potom jsem šli na 84 autobus a tím jsme dojeli do Králova pole. A u Králova pole jsme jeli do Soběšic a ze Soběšic jsme šli na rozhlednu a potom jsme šli do Obřan a pak jsme šli k Vaškovi dom a u Vaška doma jsem si uvařili polívku a potom jsme hráli hry.
Aleš to viděl zase takto: Ráno jsme se s Vaškem sešli v osm hodin ráno na Mendláku. Potom jsme šli na ranní mši do vedlejšího kostela. Pak nás Vašek provedl policejní stanicí. Potom jsme šli na chvíli do klubovny holek na Křížkovského, kde jsme se učili poznávat značky na mapě a také zacházet s buzolou. A pak jsem nastoupili na autobus, který nás dopravil do Králova Pole. Odtud jsme se autobusem číslo 43 dopravili do Útěchova. Vystoupili jsme a pěšky jsme došli na Ostrou horu. Tady stála rozhledna na kterou jsme skoro všichni vylezli. Pak jsme šli dolů z kopce a nakonec jsme se blouděním dostali přes Panskou Líchu do Obřan. Odtud jsme se čtyřkou dostali na Hlavní nádraží a odtud na Mendlák, kde jsme u Vaška doma uvařili polévku a potom před domem hráli hry.
A Emil napsal: Byli jsme v kostele a pak jsme nastoupili na 84 a jeli na Královo Pole nádraží. Tam jsme přestoupili na 43. Pak jsme vystoupili a pak jsme šli po cestě až k rozhledně. Pak jsme šli po cestě až k silnici. Přešli jsme silnici a na cestu k stájím. Pak jsme šli do Obřan. Odtud jsme jeli 4 na Hlavní nádraží. Tady jsme přestoupili na 1 a jeli na Mendlák k Vaškovi. Tam jsme si prohlíželi kytky a stromy a zvířata. Pak jsme snědli polívky. Pak jsme hráli venku hru. Pal jsem odjel.

Vašek

01 02 03 04 05
06 07 08 09 10
11 12 13 14 15
16 17

Novější zápis: Jarní prázdniny Kinetochor 2010 (27. 2. – 6. 3. 2010)
Starší zápis: Skautská víkendovka Bedřichov (5.–7. 2. 2010)

Pondělí 19. 4. ’21
svátek má Rostislav

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 5. dubna 2021 ve 20.04