Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Střediskové závody na Vranově

20. 3. 2010

Všichni – vedoucími počínaje a maminkami konče – jsme poslední týden sledovali předpověď počasí obzvlášť bedlivě. Jaké bude počasí na závody? Bude už konečně teplo? Stihne se rozpustit na Vranově sníh? Meteorologové se tentokrát nemýlili, v pátek už bylo krásně teplo, sobota ráno také vypadala slibně. Na startu se sešlo celkem 16 hlídek z celého střediska. Hnědá šestka se sešla téměř kompletní, takže jsme vytvořili tři hlídky. Ještě se k nám přidalo torzo Zelené šestky a už se vyráželo na trať. Cesty blátivé, místy ještě závěje, naštěstí teplo. Sluníčko se sice schovávalo za mraky, ale i tak už bylo cítit jaro. Celá soutěž byla tentokrát zaměřena jako výprava na Antarktidu – po cestě hustými hvozdy se snažili zvídaví polárníci od jednotlivých výprav získat co nejvíce informací či je potrápili v nejrůznějších dovednostech. Tu účastníci expedicí poznávali neznámé rostliny, zapalovali oheň, zatloukali hřebíky, jezdili na lyžích, hledali po cestě rozmanité značky, onde zase luštili tajemné šifry, určovali podivné znaky či ošetřovali raněné členy výpravy. Nutno podotknout, že vlčáckých výprav bylo celkem pět – tři naše a dvě z Kohoutovic. O to více potěšilo, že naše hlídky letos obsadily první tři místa. Že by je tak motivovala slíbená zmrzlina, kterou jsem jim před závodem za takový nečekaný úspěch slíbil? No, v okrskových závodech, které nás čekají počátkem května, to už budeme mít těžší. Ale i tak jsou kluci šikovní, že?

A Honzík namaloval obrázek, jak vlčátka přepalují provázek.

I mezi skauty náš oddíl zazářil. I když účast nebyla nijak oslnivá, přesto nakonec naše dvě hlídky získaly z celkem pěti skautských hlídek 1. a 3. místo.

A závěrem nutno také poděkovat všem, kteří pro nás závody připravili. Ono přichystat celý závod nebylo jistě jednoduché a ještě potom stát půl dne na stanovišti také asi nebyla žádná slast. Takže díky!

Vašek

V sobotu jsme vyrazili na závody, s naší družinou šel jen Prkno, Bidi a já (Tom Vaverka). Hlídku se nám nakonec podařilo sestavit Jankem a Ondou Pospíšilem.
A pak byl nástup a závody odstartovaly. Cestou jsme potkali náledí, sníh, ale i suchou zem. Museli jsme obejít nejrůznější stanoviště – přepalování provázku, rostliny, historie, signalizace… Nejzábavnější podle mě byla signalizace, všichni ostatní se snažili signalizovat pomoci „morseovky“, my jsme ale dělali písmena a čísla z lidí a získali jsme plný počet bodů. Poté, co jsme se vrátili na základnu, jsme se poflakovali, bavili se, později i nadávali na počasí a jiné věci…
Ve vyhlášení jsme skončili na 3. místě. Mohli jsme skončit i první, ale ztratili jsme body za chování kvůli neslušné mluvě jednoho člena.

Tom Vaverka

No pro změnu jsme měli sraz v Králově Poli, ale já jsem se napojoval, takže jak to probíhalo. Na základně jsme si snědli všechno jídlo a potom byl nástup. Dostali jsme průvodky a zjistili jsme, že jdeme až poslední – pátí. Takže jsme čekali asi 45 minut.
Čekalo nás toho hodně. Třeba přepalování provázku, odhad, historie, šifry (morseovka), zdravověda, kytky, mapy…
Ke konci jsme nestíhali, takže jsem šli zkratkou. Přišli jsem tak tak, ale stejně jsme museli ještě dlouhou dobu čekat, protože Krtek běžel až do Útěchova. Ke konci výletu jsme se oblékli do kroje, protože byl nástup a my jsme zjistili, že jsme byli první.
Účastníci: Shampy, Vojta, Lukáš a já a na další už si nevzpomínám :-D

Otes

01 02 03 04 05
06 07 08 09 10
11 12 13 14

Novější zápis: Křížová cesta ve Veverské Bítýšce (21. 3. 2010)
Starší zápis: Koncert BB Band ve 100 W (18. 3. 2010)

Pondělí 19. 4. ’21
svátek má Rostislav

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 5. dubna 2021 ve 20.04