Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Křížová cesta ve Veverské Bítýšce

21. 3. 2010

26. dívčí oddíl nás pozval, abychom tuto neděli na akci „Křížová cesta pro rodiče s dětmi“ udělali něco nejen pro naše dlouhou zimou zlenivělé tělo, ale i pro jeho duši. I když se mělo jednat o akci pro děti a jejich rodiče, tak statečných rodičů, kteří by společně se svými ratolestmi snášeli obtíže cesty i skotačení při hrách, nakonec bylo jen poskrovnu. Z naší smečky jen jedna maminka. O to větší si zaslouží za svojí odvahu pochvalu.
Po ranní mši svaté v Bystrci nás dovezl autobus do Veverské Bítýšky, odkud jsme vystoupali podél čtrnácti zastavení křížové cesty až na vysoký kopec. Obtíže náročného stoupání vzhůru i nepříjemného jarního deštíku nám, jak pěkně na konci zhodnotil bratr Kuna, připomněly velikost Kristova utrpení při jeho cestě na Golgotu. Za odměnu na nás vykouklo na samém vrcholu sluníčko, a tak další cesta, která vedla k hradu Veveří, už byla opravdu pravou jarní vycházkou spojenou se zajímavou hrou. A jak symbolické, na mostě u Veveří se potkaly křesťanská a pohanská tradice – my po pobožnosti křížové cesty jsme byly svědky vynášení a pálení Moreny a jejího letu na vodní hladinu přehrady, kteroužto atrakci doplněnou zpěvy a říkadly připravili nějací milovníci tradic. Vlčátka byla u vytržení.
Možná je škoda, že se na tak pěknou akci nechalo zlákat tak málo lidí. Anebo je to dobře? My, co tam byli, takto strávené neděle určitě nelitujeme.

Vašek

01 02 03 04 05
06 07 08 09 10
11 12 13 14 15

Novější zápis: Vrtání studny na tábořišti (26. 3. 2010)
Starší zápis: Střediskové závody na Vranově (20. 3. 2010)

Pondělí 19. 4. ’21
svátek má Rostislav

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 5. dubna 2021 ve 20.04