Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Okrskové závody vlčat a světlušek – Velká Baba

8. 5. 2010

V sobotu všechna vlčata a světlušky našeho skautského okrsku pospíchala po ránu vzhůru na Velkou Babu v Řečkovicích, aby si zde zasoutěžila a aby se z nich vybrali ty nejlepší, kteří budou naše město reprezentovat v červnu na krajském kole tohoto závodu v Boskovicích. Po cestách ještě tekla voda z prudkého deště, který před chvíli ustal, ale mezi stromy již prosvítalo sluníčko, které nás naštěstí celý den neopustilo. Na startu nemohla chybět ani naše Hnědá šestka, téměř kompletní utvořila, doplněná Koláčem a Kuřetem ze Zelené šestky, dvě soutěžní hlídky. Na trati nás čekala zkouška ze zdravovědy, kuchařských dovedností, hbitosti a mrštnosti, luštili jsme šifry, dokazovali, že už umíme napsat dopis, sbalit si a poskládat věci či že už umíme pracovat s mapou. Něco se nám dařilo více, něco méně, ale do cíle jsme dorazili s pocitem, že jsme pro úspěch učinili vše. Netrpělivé vyčkávání, jak asi dopadneme, jsme si krátili poznáváním kytiček, Vašek nám ukázal konvalinku vonnou, sasanku hajní, pomněnku bahenní, mařinku vonnou, lechu jarní a hadinec. Nakonec jsem se dočkali i vyhlášení výsledků – a k naší velké radosti jsme z osmi vlčáckých hlídek byli ti nejlepší – 1. a 2. místo našim oběma hlídkám rezervuje jízdenku na krajské kolo!
Což jsme samozřejmě museli oslavit. Na Mendláku v cukrárně jsme si nejdříve dali první kolo zmrzliny, co nám Vašek slíbil za vítězství v střediskových závodech, druhým kolem zmrzliny jsme pak poctili nový úspěch. A protože se začala stahovat mračna, tak jsme se rychle přesunuli k Vaškovi, kde jsem si na počítači prohlíželi, jak naši předchůdci před pár lety bojovali a vyhrávali v krajských či celostátních kolech. A to my chceme taky, budeme se moc snažit!
A jak náš úspěch viděl Aleš?
Ráno jsme se sešli v 7.45 hod. na Mendláku. Byli jsme téměř všichni, tak jsme utvořili dvě hlídky. Potom jsme šalinou č. 6 dojeli k Semilassu. Tam jsme přestoupili na autobus 41. Tímhle autobusem jsme přes Medlánky dojeli až do Ivanovic. Tam jsme přešli ulici Kouty a vystoupali na horu, která se nazývá Velká Baba. Když jsme tam došli, tak jsme se mohli najíst a napít. Potom byl nástup. Značení tentokrát bylo těžké, vždy to byla nějaká přírodnina na špagátku, která skvěle do přírody zapadla. Moje hlídka si vylosovala číslo 8, ta druhá zase číslo 5. Startovalo se v pořadí čísel hlídek. Moje hlídka musela čekat ještě hodinu a dvacet minut. Tu hodinu jsme využili na učení na závody. Taky jsme byli poslední hlídka na startu. No a nakonec jsme konečně vystartovali. na trať. Po cestě byly různé úkoly, například Kuchařské umění, kde jsme museli nožem oškrábat mrkev a namazat chléb sádlem a mrkev s cibulí na něj položit. Konečně jsme dorazili do cíle! Na vyhlášení jsme byli úspěšní, moje hlídka skončila první a ta druhá hlídka s překvapením druhá. Vašek nám proto slíbil další kopeček zmrzliny. Když jsme zase stejnými dopravními prostředky dorazili na Mendlák, měli jsme ještě čas, takže jsme si dali zmrzlinu a šli k Vaškovi domů, kde nám ukazoval fotky z celostátních kol.

vlčata Hnědé šestky

slavnostni zahajeni pokyny pred startem kudy pobezime? start! uz jsme v cili
jeste podat hlaseni to jsme my, vlcata z Jednadevadesatky chvile napeti - vyhlasovani vysledku radost z vitezstvi blahoprani...
...odmeny... ...diplomy a uz slavime venku leje, my se divame, jak zavodili nasi predchudci

Novější zápis: Přání ke Dni matek v LDN – 10. 5. 2010 (10. 5. 2010)
Starší zápis: Brigáda v klubovnách na Červeňáku (7.–8. 5. 2010)

Pondělí 25. 1. ’21
svátek slaví Miloš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26