Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Vlčácký víkend na Vranově

4.–6. 6. 2010

Celých 14 dní před plánovanou víkendovkou pršelo, a tak jsme zvědavě čekali, zda se meteorology slibované sluníčko konečně objeví. Předpověď vyšla, v pátek se 13 vlčátek s jejich vedoucími – Vaškem, Dýdžejem a Švejkem (který vzal svého synka Šimona) odebrali na naši skautskou základnu na Vranově. Cestou sice ještě všude tekly po nedávných deštích potoky vod, ale sluníčko už hřálo. Po příchodu nás uvítal správce základny bratr Brzdař, ubytovali jsme se, opekli k večeři špekáčky, podívali se na krásný západ slunce a udělali si večerní procházku lesem. V sobotu po rozcvičce a snídani jsme se vydali na Nový hrad, navštívili mučírnu, prohlédli věž a s respektem sledovali rozvodněnou Svitavu. Unaveni jsme dorazili na základnu, kde na nás již čekala výborná večeře. Ještě jsme si vyzkoušeli rozdělávání ohňů, přečetli si několik starořeckých bájí a šli na kutě. V neděli po snídani jsme si četli, povídali, hráli hry, potom jsme šli na mši svatou, naobědvali se a začali balit. Opět se ukázalo, že ne každý doma balení trénoval, ale výsledky nebyly špatné. Ešusy, lžíce i spacáky všichni našli. A že se nehlásili k několika svrškům? Však nám je měly maminky podepsat, že.
Vůbec to byla užitečná akce, vzájemně jsme se lépe před táborem poznali, takže bude ještě čas doladit nějaké drobnosti.
Velký dík patří bratru Brzdařovi za jeho péči o naše žaludky. A také díky Švejkovi a Dýdžejovi, při mé hlasové indispozici mě dokonale zastoupili a navíc s vlčátky vesele skotačili.

Aleš napsal o Víkendu toto:
V pátek jsem se sešli ve čtyři hodiny na Mendláku. Když jsme byli skoro všichni, tak jsme šli na šestku šalinu a jeli až na konečnou do Králova Pole, kde se k nám přidal ještě Michal, Honza a Jirka Brzobohatí, Ještě jsme si řekli něco o balení batohu na trojdeňák a už jsme nastupovali na 43 a jeli do Vranova. Když jsme dorazili na základnu, tak jsme si vybalili batohy a zahráli si nějaké hry, zbaštili všechno, co jsme dostali doma na cestu a šli se projít a poznávat květinky či stromy. Když jsme se vrátili, tak jsme si opekli buřta a šli se vyfotit k zapadajícímu slunci. Poté se od nás oddělili Švejk a Dýdžej a my jsme měli jít na stezku odvahy. Všichni jsme ji zvládli dobře, jen Šimon trošku zabloudil na rozcestí. Den jsme zakončili modlitbou a šli jsme na kutě. Když jsme se v sobotu ráno probudili, měli jsme rozcvičku, nasnídali jsme se buchet a vyrazili na Nový hrad. Na hradě jsme se šli podívat do mučírny, vystoupili na věž a šli jsme zpátky na Vranov. K večeři jsme dostali bramborový guláš. Poté jsme si ještě vyzkoušeli rozdělávání ohně a šli na kutě. V neděli ráno jsme měli rozcvičku, ke snídani si dali obložené chleby, přečetli si z knihy Řecké báje a pověsti a šli na mši svatou. Na oběd jsme měli rizoto. Poté jsme se sbalili, vyfotili a jeli zpátky na Mendlák.

01 02 03 04 05
06 07 08 09 10
11 12 13 14 15
16 17 18 19 20
21 22 23 24 25

Novější zápis: Montáž pumpy na tábořišti (11. 6. 2010)
Starší zápis: Výlet družiny Lišáků (15. 5. 2010)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44