Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet Hnědé šestky na Hády

18. 9. 2010

Náš první výlet v tomto školním roce se opravdu vydařil. Sluníčko hned od rána svítilo, snad aby vynahradilo pošmourný začátek září. Po dvou letech jsme se zase vydali z Maloměřic po lávce nad seřazovacím nádražím, odkud koukat na posunující se vláčky a vagónky by kluci dokázali celé hodiny. Začal být hlad, tak honem nahoru do kopců. Bývalý maloměřický lom je to správné místo pro další zastávku. Svačina, několik her, trocha výuky, jak udělat to správné ohniště a už se každá ze tří skupin snažila dokázat, že právě oni budou mít nejrychleji uvařenou tu jejich výbornou polívečku. A potom ještě o kousek výš, až nahoru k televizní věži, odkud byl krásný výhled na celé Brno. Zase trocha výuky u mapy, kdy i ti nejmenší pochopili, že sluníčko je v poledne opravdu na jihu a nikoliv na severu, jak zlomyslně napovídali někteří a že v dáli krásně viditelná Pálava je od nás přesně na jihu. A překvapení – když se vytáhla buzola, tak Pálava skutečně na jihu byla! Ještě několik her a už se klouzáme dolů do údolí ke Svitavě. V Obřanech si ještě smutně za plotem prohlížíme zahradní železnici – v provozu je žel jen v neděli, a už jedeme tramvají zase domů.

O výletu napsal Aleš: Ráno jsme se sešli v 8.00 hod. na Mendláku. Dopravili jsme se šalinou do Maloměřic a šli na Maloměřické seřazovací nádraží, kde jsme se dívali z mostu na seřazování vagónů a viděli jsme i Pendolíno. Poté jsme se odebrali do Hádského lomu, kde jsme si zahráli nějaké hry a uvařili jsme si polévky a šli výše do lomu. Když jsme došli k vysílači, zahráli jsme si pár her a šli z kopce dolů do Obřan. Když jsme došli na konečnou čtyřky, podívali jsme se ještě na vláčky a už jsme šupajdili na šalinu.

Míša výlet viděl zase takto: V sobotu jsme se jako každý jiný výlet sešli v 8 hodin na Mendláku. Přišli Čertík, Aleš, Kuba, Peťa, Vojta, Venda, Šimon, Švejk, Ondra, Kristýnka, Jirka a já. Nejprve jsme nasedli do šaliny č. 4. Při cestě šalinou nás Vašek zkoušel, kterými ulicemi projíždíme a potom, když nastoupilo asi 30 lidí, z nichž 10 bylo starých a nikdo z naší šestky (včetně mě) se nezvedl (byli jsme tupí a nevšímaví), tak musel Vašek zavelet. Potom jsme a vystoupili u vápenky. Vašek nám popovídal o šikmém komíně vápenky. Potom jsme šli na Hády do lomu, kde jsme si zahráli 2 hry a potom uvařili polévku, přičemž nás Vašek poučil o vaření. Šli jsme k vysílači a hráli jsme hru na schovku, potom jsme se vraceli ze strmého kopce, kde nám Vašek říkal, ať nejezdíme po zadku, ale my jsme Vaška nemohli poslechnout a někteří z nás po zadku stejně jeli (nohy to častokrát nevydržely). Výlet byl zakončen podíváním na koleje malého vláčku v Obřanech. Myslím, že jsme si tento výlet pořádně užili.

Vašek

01 02 03 04 05
06 07 08 09 10

Novější zápis: Brigáda ve Valdíkově (8. 10. 2010)
Starší zápis: Zahajovací schůzka oddílu (6. 9. 2010)

Sobota 22. 1. ’22
svátek má Slavomír

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2021 v 7.35