Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Brigáda ve Valdíkově, výlet Ostřížů, Ochoz u Brna a přespání v jeskyni

8.–10. 10. 2010

Víkend mi začal v pátek ráno v 5.40, kdy mně zvonil budík. Měl pro mě přijet Šerlok na šestou ráno. V autě už také byl Divoš, Staník a Vojťák. Jeli jsme do Valdíkova se opírat o lopaty, aby nám bláto na jaře neucpalo odtok z drenáží do rybníku. Po cestě na tábořiště jsme omylem a neplánovaně vjeli na dvůr Hejátkova pekařství v Zahrádce a nezbývalo nám nic jiného, než nakoupit ccrrossánky plněné pudinkovou náplní a čerstvé, křupavé pletýnky.
Krátce po sedmé jsme byli na tábořišti, kde už byl Vašek, jel vlakem brzo ráno. Prohlédli jsme si tábořiště a křížek za pisoárama, který zbudovali bratři Kohoutovičáci. Dále už jsme jen tvrdě makali v rochništi bláta plného moru a neštovic. Také jsme sklidili úrodu doutníků (těch chráněných) a pohrabali pohnilý seno. Nakonec jsme přesadili dva smrčky, přičemž při této namáhavé práci se pod náporem mých svalů jedna lopata zlomila, což mě mrzí. Více škody než užitku.
Protože jsme stihli práci s předstihem, jeli jsme domů dříve. Po cestě se nám stalo, že jsme opět omylem zabloudili a vjeli do obce Dalešice, kde je ten slavný pivovar z filmu Postřižiny. Nezbývalo nic jiného, než se zastavit.

Po příjezdu domů jsem přebalil na výlet s Ostříži, sraz byl v 17 hod. Na Hlavním nádraží jsem svojí přítomností zvýšil účastnost o 50 %! Tedy, byli jsme tři! (Viz kniha Listy Jurovi od Velena Fanderlika.) Přehodnotili jsme situaci a vydali se jinam, než bylo v plánu. Protože bylo času dostatek, jel jsem domů odnést stan, který vzal Olan pro kluky zbytečně. Jeli jsme za tmy do Studence a pěšky směrem na tábořiště. Ubytovali jsme se v lese a navečeřeli se smažených brambor.
Ráno jsme došli na tábořiště, opět jsem viděl to, co viděl den předtím. Zahráli si Jankovu násilnou hru, povídali, proč kluci na výlet zapomněli, navštívil nás také Honza z Kojatína. Domů jsme šli opět do Studence na vlak, ale jinou cestou. Protože nám měl jet vlak za půl hodiny a my byli ještě 4 km daleko, tak jsme běželi, nebo alespoň se snažili, a vlak stihli.

Doma jsem opět přebalil batoh, abych se vydal do Ochozu na víkendovku Svišťů a vlčat. Při mém příjezdu večeřeli pečené kuře. Ze starších tam byl Divoš, Jiřin, Staník, Pepa, Pextr, Šerlok a Martin. Zúčastnil jsem se večerního programu v jeskyni Pekárně, určitě přibude na netu zápis Svišťů. Po skončení v Pekárně pokračovala speciální aktivita pro starší.

Aby toho nebylo za ten den málo, Bratrstvo BP se vydalo přenocovat v jeskyni kostelíku nad Býčí skálou. Skvělá noc. Ráno byly 2 °C, v šest ráno, kdy jsme vstávali. Spěchali jsme k dalším povinnostem.

Jsem rád, že jsem mohl strávit tento krásný slunečný víkend v přírodě a potkat kluky, které jsem naposledy viděl na táboře. Nikdy bych tento víkend nevyměnil za sezení doma u televize nebo počítače… protože vím, že bych o mnoho přišel.

Pašin

SDC12122 SDC12125 SDC12137 SDC12154 SDC12160

Novější zápis: Třídenní výlet do Ochozu u Brna (8.–10. 10. 2010)
Starší zápis: Brigáda ve Valdíkově (8. 10. 2010)

Pondělí 19. 4. ’21
svátek má Rostislav

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 5. dubna 2021 ve 20.04