Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Ostříží víkendovka v Lukově

5.–7. 11. 2010

Pátek
Vedení krom Ondry Letochy dorazilo na faru dopředu, vyzvedli jsme si klíče od fary a hned na začátku nastaly drobné komplikace – nejede plynový sporák a nejede ani zbytek Ostřížů na faru, ve Znojmě jim totiž ujel autobus. Ve všem nám pomohla hodná paní správcová, zajistila opravu plynu a dokonce i odvezla auty naše Ostříže ze Znojma až na faru. Měli jsme vojenské téma a jejich příjezd začal symbolicky, přivítali jsme je a upsali se naší armádě, potom dostali večeři a následovalo uklízení jablek u fary. Den jsme zakončili společnou modlitbou.

Sobota
Ráno jsme měli rozcvičku a poté snídani, při níž jsme si všichni pochutnali na buchtách od maminek a velkoobchodních domů. Poté jsme otestovali jejich vědomosti pár disciplínama a dle úspěšnosti jsme je patřičně odměnili. Pak jsme vyhlásili výsledky, nafasovali svačinu a vyrazili jsme na pochod, vyzkoušeli si vrh na terč, rozstřel, plazení, tichou chůzi listím, zahráli jsme si spoustu bojových her, mimo jiné třeba i bitvu o posed a spoustu dalších, do kroku jsme pěli vojenské pochodové písně, prostě jsme trošku navodili vojenského ducha. Při návratu na faru jsme byli pohoštěni bramborovým gulášem s kilem kabanosu, snědl se všechen. Následně bylo otevřeno kasíno a vojenská kantýna pro rozptýlení. Večer jsme hráli na vesnici hru s rukojmím a na četníky. Den jsme opět zakončili společnou modlitbou.

Neděle
Ráno byla celkem nevšední rozcvička, cvičili jsme převoz munice skrz území nepřátel, vyzkoušelo si to i důstojnictvo. Po snídani jsme zahájili úklid celé fary, po úklidu jsme se sesedli do kruhu a popovídali jsme si o té víkendovce s klukama, zjistili jsme, že sklidila úspěch a kluci odjížděli nadšeni. Po zdárném příjezdu do Brna byla mše svatá u kapucínů v Brně.

Olan

DSC01211 DSC01216 DSC01219
DSC01220 DSC01221a DSC01222

Novější zápis: Výlet Hnědé šestky do Soběšic (13. 11. 2010)
Starší zápis: Zazimování tábořiště (5.–6. 11. 2010)

Úterý 6. 12. ’22
svátek má Mikuláš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44