Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Třídenní výlet do Ochozu u Brna

8.–10. 10. 2010

První den
Sraz byl na Staré osadě, kde jsme se sešli i se Zelenou šestkou. Když jsme dorazili na nám tak dobře známou faru, ubytovali jsme se a snědli jsme zásoby jídla z domu. K večeru jsme si zahráli Poker, kostky a jiné hry. Den jsme zakončili projekcí komediálního filmu, při kterém jsme se všichni zasmáli.

Druhý den
Když jsme se ráno probudili a posnídali, dozvěděli jsme se že se přes den vypravíme na výlet, ale ještě před tím jsme si zahráli nějaké hry uvnitř fary.
Výlet se povedl, protože jsme měli možnost projet se na nafukovací kanoi a zlepšili jsme náš smysl pro přesnost střelbou z kuličkovek. Hned jak jsme si vychutnali naše obědové rizoto, pokračovali jsme ve výletu až do jeskyně, kde jsme k našemu údivu nalezli velmi podařené nástěnné malby prehistorických zvířat a taky bratra Repa. Při návratu na faru jsme už z dálky poznali, že nás přijeli navštívit Pepa, Martin, Dominik, Divoš, Standa a Pašin. Poté jsme si zahráli velmi vydařenou hru „O dobytí karlovarského hrnečku“, která nás všechny zabavila, zatímco nám Divoš se Standou připravili zajímavý program o horolezectví. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných věcí, které jsme mohli v návaznosti také využít v praxi.
V podvečer jsme odešli z fary a vydali jsme ve dvojicích po stopách mudrců, kteří postupovali za zářící hvězdou. Ta nás dovedla do jeskyně s předpřipraveným kruhem ze svíček, kolem kterého jsme se rozmístili a každý měl možnost zamyslet se nad příběhem mudrců… Nakonec jsme také přivítali nové členy ve Svištích a už pohromadě se vrátili zpět na faru.

Třetí den
Po snídani a mši svaté jsme se vydali k nedaleké jeskyni, kde se odehrála poslední bitva o hrneček. Do boje jsme byli zapáleni natolik, že se z nás doslova kouřilo. Po velkém vítězství jsme se vrátili na faru rychle uklidit. Odevzdali jsme klíče od fary a už jsme běželi na autobus, který nám bohužel ujel. Domů jsme se ale všichni nakonec ve zdraví vrátili.

Účast: Lukáš Wojtek, Shampy, Vojta Nádeníček, Šerlok, Woody, Ondra Procházka, Dominik Klaška, Honza Brzobohatý, Martin Vodička, roveři a vlčata ze Zelené šestky

Lukáš Wojtek

Ochoz

Novější zápis: Nalezen starý táborový deník! (9. 10. 2010)
Starší zápis: Brigáda ve Valdíkově, výlet Ostřížů, Ochoz u Brna a přespání v jeskyni (8.–10. 10. 2010)

Pondělí 25. 1. ’21
svátek slaví Miloš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26