Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet Luňáků a Modré šestky do Ořechova

11.–12. 11. 2006

Tento výlet byl velice zajímavý a to už jen tím, že nás tam jelo asi dvacet (jela s námi i vlčata Modré šestky). Sešli jsme se v sobotu ráno a autobusem jsme odjeli na zastávku v Ořechově. Od tam jsme se vydali do ARMY Parku. Přivítal nás tam jeden chlap, který měl přezdívku Miky. Hodili jsme si batohy do takové chalupy a už jsme s Mikym šli prohlédnout si celý areál. Ukázal nám úplně vše od paintballového hřiště přes obrovský radar, samopaly a fotky z všelijakých vojenských akcí až po velké až 50tunové pásové tahače a tanky. Všichni jsme z toho byli absolutně unešeni, takže jsme se skoro u každého vozidla vyfotili. Po této exkurzi jsme se rozešli a každý si to ještě jednou prošmejdil sám. Když jsme tak šmejdili, tak jsme zjistili, že je tam absolutně všechno z beden. Ať už to byly stoly a lavice nebo hradby v paintballovém hřišti. Něco krátko po poledni jsme se vrhli dovnitř a pořádně naobědvali. Po poledním klidu jsem já a pár Luňáků pomáhali Mikymu, a to tak, že jsme vykopávali hlínu ze zákopů a vozili v kýblech do muzea na výstavku. Chvilku potom jsme se rozdělili do tří skupin a hráli takovou zajímavou hru, při které jsme zjistili, že večer se chystá přepad. Nějak jsme tomu nevěnovali pozornost a šli hrát na schovku a vlajkovou. Zhruba tak v 18 hod. jsme se dali večeřu. Ale po večeři se zjistilo, že někdo vnikl do areálu a že ho musíme chytit. Tak jsme se honem oblékli a honem ven. Vyběhli jsme na takový kopeček a koukáme, co děje. Když tu najednou vzduchem letí cosi, co hoří. Dopadlo to tak 20 m od nás a všichni jsme se honem koukali, co se bude dít, když tu najednou to vybuchlo a kouřilo. Bylo to úplně otřesná rána, takže jsme se z toho asi 5 min. vzpamatovávali. Po chvíli jsme se teda rozhodli, že uděláme rojnici a chytíme je. Trvalo nám to asi hodinu, než jsme je všechny chytili. No pak už byli všichni úplně mrtví a tak zalehli do postelí a někteří na zem.
V neděli jsme si ráno udělali rozcvičku, nasnídali a odešli do Ořechova do kostela na mši sv. Když jsme se vrátili, sbalili jsme se, uklidili chalupu, něco malého zahráli a odešli na autobus.
Účast z Luňáků: Já, Čára, Myšák, Žižka, Levák, Fanek, Medvěd, Krtek
Účast z vlčat: Petr Sobotka.-Slon, Tomáš Brázda, Adam Vošmera, Vojta Brázda, Michal Palát, David Valeš, Sebastian Veselka – Sob, Michal Šiřůček – Drak, Ondra Musil
Vedoucí: Kuna, Čmelda, Kovboj

Cvrček

01_koh_vylet_orechov 02_koh_vylet_orechov 03_koh_vylet_orechov 04_koh_vylet_orechov
05_koh_vylet_orechov 06_koh_vylet_orechov 07_koh_vylet_orechov 08_koh_vylet_orechov
09_koh_vylet_orechov 10_koh_vylet_orechov 11_koh_vylet_orechov 12_koh_vylet_orechov

Novější zápis: Rádcovské setkání 2006 (16.–19. 11. 2006)
Starší zápis: První brigáda na klubovnách (11. 11. 2006)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44