Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Ostříží výlet do Ochozu

20. 11. 2010

Sraz jsme měli v 8.00 na Staré osadě, odtud jsme dojeli autobusem do Ochozu u Brna, zde jsme se vydali po modré, poblíž jsme si zahráli hru na náčelníka Aztéků a pokračovali jsme v cestě.
Dorazili jsme k jeskyni Pekárna a začali jsme tu rozdělávat oheň, z jeskyně Pekárna se brzy stala udírna. Přestože bylo vše mokré, podařilo se nám rozdělat a udržet oheň. Začali jsme s typickou ostřížskou kuchyní – olej, brambory, sůl a už jsme smažili docela výživné hranolky, po každé várce nově udělaných hranolek se vždy jen zaprášilo, zbylé brambory jsme upekli v uhlících ohně. O ohniště se postarali tři mladíci, kteří si šli rozdělat oheň hned po nás.
Vydali jsme se dál po cestě a zastavili jsme se u rozcestníku. Byli tu dva speleologové, kteří zjevně na někoho čekali, jeden z nich byl učitel Tomáše Knotka – Jejdy. Dali se do řeči a po chvíli nás ten jeho učitel sám od sebe pozval na prohlídku Ochozské jeskyně, my s díkem přijali. Za normálních okolností je tato jeskyně veřejnosti nepřístupná, takže jsme měli velké štěstí. Po chvíli dorazila skupinka, na kterou tito pánové čekali, a všichni jsme se vydali do jeskyně, měli jsme k tomu výklad odborníka a tato jeskyně je prý nejhezčí v Moravském krasu. Nejspíš měl pravdu, jelikož byla opravdu okouzlující, prošli jsme si ji a poděkovali jsme jim za nečekané obohacení našeho výletu.
Dále jsme šli až na Hádek a odbočili směrem na Ochoz, v lese jsme si ještě zahráli bojovou hru a brzy nato jsme dorazili oklikou zpět do Ochozu a autobusem jsme se vrátili do Brna.

Olan

ochozska_1 ochozska_2 ochozska_3 ochozska_4

Novější zápis: Roverská iniciace (27.–28. 11. 2010)
Starší zápis: Zemřel bratr Fakir (18. 11. 2010)

Sobota 22. 1. ’22
svátek má Slavomír

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2021 v 7.35