Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Tříkrálové koledování a sbírka Hnědé šestky

3. 1. 2011

Jak je již téměř pravidlem, sešla se na schůzce kompletní Hnědá šestka, posílena navíc Kristýnkou a Šimonem. Navlékli jsme na sebe tříkrálové hábity, královské koruny a už jsme se hrnuli do dveří prvního pokoje v nemocnici na Červeném kopci. Čertík s Pašíkem nejdříve zahráli na flétny, potom všichni i s doprovodem Vojťákovy harmoniky jsme zapěli tříkrálovou koledu. To se opakovalo ještě v dalších pokojích devětkrát, snad se podařilo pacienty dětským zpěvem alespoň trochu potěšit. Milé úsměvy a nesmělý potlesk posluchačů tomu nasvědčoval.
Potom se přesouváme k Unionu a k Intersparu. Je nás dost, tak jsme utvořili dvě skupiny, kdy za doprovodu hudebních nástrojů upozorňujeme kolemjdoucí na možnost přispět do pokladniček Tříkrálové sbírky. Protože jsme se snažili, obě pokladničky během hodiny koledování pěkně přibraly na váze. A to nemluvím o šustících bankovkách v jejich útrobách. Díky všem účastníkům, jak říkám, velikost dobrých skutků je přímo úměrná vynaloženému úsilí či oběti a ona schůzka, strávená bez her a mimo vyhřátou klubovnu jistě obětí byla. Ale udělali jsme to pro dobrou věc a teď z toho máme radost!
Nakonec jsme zapózovali novinářům a už jsme pelášili domů. Jen Jirka se nám kdesi ztratil, takže následovala ještě chvíle hledání, naštěstí vše dobře dopadlo.
O našem koledování se dokonce objevil článek v MF Dnes a na facebooku. To jsou věci!
Venda, Aleš a Jakub o tom také napsali svůj článek.

Vašek

1 2 3 4
5 6 7 8 facebook
Trikralova sbirka Pasik trikralova sbirka Ales trikralova sbirka Jakub

Novější zápis: Tříkrálová sbírka Ostřížů (6. 1. 2011)
Starší zápis: Roverský silvestr 2010/2011 (28. 12. 2010 – 1. 1. 2011)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44