Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Ostříží víkendovka v Ochozu u Brna

10.–12. 11. 2006

V pátek 10.11.2006 večer v 17 hodin jsme měli domluvený sraz na Mendláku u vývěsky. Nepřišel Vítek, který byl nemocen. Náš dnešní cíl bylo dorazit na faru v Ochozu u Brna. Na faře už bylo vyhřáto a všichni jsme snědli svoji večeři a po večeři jsme šli ven si zahrát hru SPZ, která spočívala v tom, co nejvíc spzetek od aut obkreslit na papír. Po této hře jsme si zahráli dvě kola bangu a šli spát.
Ráno jsem šel s Pepou nakoupit, pak byla snídaně, každý, co donesl, dal na společný tác, a o snídani jsme hráli hru, každý se nasnídal! Pak jsme zahájili celoroční hru „Kočovníci“ – každý si nakreslil barvami na sklo svůj znak. Na oběd byla francouzská polévka a francouzské brambory, které připravovali sami kluci. Příprava jídla se trochu časově protáhla, tak jsme si něco zahráli, a poté jsme se hladově pustili do jídla. Pak jsme vyšli ven. Ještě před setměním jsme hráli hru s názvem Aztécký náčelník, je to násilná hra! Byl vybrán Aztécký náčelník, ten měl za úkol se schovat na určeném místě v lese, zbytek byli španělští dobyvatelé, ti měli náčelníka do určeného času najít a položit na lopatky. Vyhráli španělští dobyvatelé. Večeře byly párky s rohlíkem. Po večeři jsme si zahráli nějaké hry. Před spaním jsme si záhrali jedno kolo bangu a šli spát.
Ráno jsme se zúčastnili mše ve zdejším kostele. Po mši jsem já se Strejdou zmažili oběd – bramboráky, sice se nám moc při smažení nedařilo, ale i tak to bylo moc mňam!!! Uklidili jsme a zbalili se a jeli domů.

Pašin

Novější zápis: Výlet starobrněnských vlčat (11. 11. 2006)
Starší zápis: Zápis ze Svištího trojdeňáku (3.–5. 11. 2006)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44