Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Svišti na Krajském kole Svojsíkova závodu

10.–12. 6. 2011

V pátek odpoledne jsme se sešli na hlavním vlakovém nádraží v Brně a odjeli do Vyškova, kde nás čekal objednaný autobus plný skautů. Dorazili jsme na základnu poblíž Ruprechtova, kde jsme postavili stany, zopakovali práci s GPSkou a zahráli fotbal a basebol s ostatními družinami. Večer proběhla první část závodu – modul táboření, kde se hodnotila stavba stanu a jeho úklid. Náš největší stan se třemi ložnicemi a ústřední halou sklidil největší obdivy pořadatelů. Následoval slavnostní nástup se zahájením a asi tříhodinový program se zamyšlením.
V sobotu ráno byl oficiální budíček v nelidských šest hodin ráno, rychle jsme se najedli, šli na nástup, a potom už jen čekání na samotný start závodu, které jsme využili k poslednímu dopilování znalostí. Na samotný šestnáctikilo­metrový závod měli kluci osm hodin, během něj bylo nutné splnit osm stanovišť a čtyři brány. Po návratu ze závodu čekal na kluky Šerlokem uvařený oběd. Následovala večerní mše ve Vyškově a společný program s promítáním vyrobených videí o druhém odboji.
V neděli jsme vstávali opět v šest ráno, nasnídali jsme se, absolvovali jsme nástup, a zahráli velkou bojovou hru po celém Ruprechtově. V poledne proběhlo vyhodnocení, na které jsme se umístili z celého kraje v hlavním závodě na krásném třetím místě a v dopolední bojové hře na druhém místě. Celý víkend jsme si pořádně užili, poznali další družiny a získali mnoho nových zkušeností. O průběhu samotného závodu Vám napíše víc Lukáš.
Závodící hlídka: Shampy, Woody, Ondra, Lukáš, Martin a Honza

Pextr

A tady je zápis jednoho ze závodníků – Lukáše:
Když jsme vyrazili na 16 km trasu závodu ještě jsme netušili jaká to bude makačka. Celou trasu jsme na každém stanovišti obdrželi kus šifry kterou jsme nakonec museli vyřešit. Když bych měl celý závod shrnout do nejdůležitějších událostí tak bych vyzdvihl tři. Jedna z nich byla samozřejmě nepovedená práce s GPS navigací, za kterou jsme dostali celých nula bodů. Každopádně jsme měli i světlejší chvíle například když jsme přepálili v rekordním čase 7 minut, nebo když jsme historický test zvládly s pouhou jednou chybou.

2 3 4 5
6 7 8 9

Novější zápis: Roverská výprava do Walliských Alp (16.–19. 6. 2011)
Starší zápis: Vlčácký víkend (10.–12. 6. 2011)

Pátek 15. 1. ’21
svátek slaví Alice

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26