Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet ostřížů na Hády

14. 10. 2006

Ráno jsme se sešli v 8:00 na Mendlově náměstí, odtud jsme se vydali na Denisovy sady a dále tramvají číslo 8 směr Líšeň. V Líšni a na Hádech nás provázel místní domorodec Lepka. Pošli jsme nejrůznějšími skratkami. V bývalém lomu jsme si řekli něco o geologii zdejšího podloží. Následně jsme se pořádně odreagovali několika hrami. Po zhlédnutí krásného panoráma jsme sešli do přírodní rezervace Kavky. Některé zde nejvíce zaujala posprejovaná stará štola, jiní si zase vytahovali svačiny. Po společné svačině, při které jsme se všichni o tu svou navzájem podělili, jsme se vydali k našemu hlavnímu atrakci výlet- lom Růženín.
Tento Lom, jak jsme se dozvěděli, v letních měsících bývá využíván jako nudapláž. Doopravdy moc pěkný místo, začal jsem připravovat společný oběd, guláš. Po jídle jsme prozkoumali celou oblast, přitom jsme si něco řekli o
revitalizaci lomů. Celý výlet korunovalo několik her, při kterých jsme se určitě nenudili, vychutnávali jsme si pěknou sobotu. Cestou domů jsme se zastavili v místní cukrárně. Výlet považuji za velice povedený, jen je škoda, že s námi nemohl být Víťa a Honza.

Pextr

Novější zápis: Středisková pouť na Vranov (15. 10. 2006)
Starší zápis: Sbírka „Postavme školu v Africe“ (10.–12. 10. 2006)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44