Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Lišácká víkendovka na Púově chatě

21.–23. 10. 2011

Sešli jsme se v poledne na Hlavním nádraží a odtud jsme jeli vlakem. Po výstupu z vlaku nás čekal asi hodinový noční pochod. Nakonec jsme došli do jedné malé vísky, kde nás už uvítal před jedním domkem Pú a zavedl nás do tepla za Staníkem. Tam jsme povečeřeli z vlastních zásob a následovala simulace, při které jsme v blízkém lesíku hledali „spadlé parašutisty“ Púa a Standu, které jsme měli donést až k domku. To nedopadlo moc valně, jelikož Standa musel pořád předklánět hlavu aby mu nevisela dolů a Púa jsme dokázali donést jen na cestu.
Druhý den ráno jsme posnídali buchty a začali jsme vyrábět draky, což nám zabralo půlku dopoledne. Druhou půlku jsme strávili golfem, který jsme hráli s tenisákem a s nalezenými klacky. Vyhrála skupina Petra Štycha, ale mně se podařil odpal, při kterém se zlomila hůl a její spodní polovina dopadla na Hrocha. Po golfu jsme se odebrali na oběd v podobě těstovin s omáčkou, ke kterému pustil Pú z rádia piano, takže to připomínalo oběd na anglickém panství. Staník se oběda bohužel už nezúčastnil, jelikož musel odjet. Odpoledne jsme se odebrali na louku, na které jsme se pokoušeli pouštět draky. Bohužel jsou lišáčtí draci asi nějak prokletí, protože ani jednomu drakovi se v historii naší družiny nepodařilo vzlétnout. Nad námi poletoval jen jeden drak, a to sice drak od firmy O2, kterého si s sebou přivezl Míša Foltýn. Poté, co jsme to s draky vzdali, jsme si zahráli rugby s flaškou, oba tenisáky jsme totiž ztratili. Po vyčerpávajícím utkání jsme se odebrali zpátky na chatu, kdejsme se před spaním dívali na několik dílů Simpsonových.
Ráno jsme vstali asi v 7 hodin a odebrali jsme se do blízké vesnice na mši. Po mši následovala snídaně – čoko křupky s mlékem – po které jsme si začali balit věci. Následně jsme krátce poobědvali velmi levné polévky ze sáčků. Potom jsme vyfasovali zbytek jídla, kterého zbylo opravdu hodně, a vydali jsme se na cestu zpátky na nádraží, odkud jsme jeli vlakem až do Brna. Na Hlavním nádraží jsme se rozloučili a rozešli jsme se do svých domovů.

Prkno

lisaci_1 lisaci_2 lisaci_3
lisaci_4 lisaci_5 lisaci_6

Novější zápis: Víkendovka Ostřížů Bitva tří císařů (Austerlitz 2011) (21.–23. 10. 2011)
Starší zápis: Hnědá šestka na Vranově (16. 10. 2011)

Pondělí 1. 3. ’21
svátek slaví Bedřich

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 27. března 2021 v 6.43