Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Generálka na Mikulášskou a práce v klubovnách družiny Ostřížů

2. 12. 2006

Měli jsme sraz na Mendláku u vývěsky v 8 hodin ráno, odtud jsme jeli do Bohunické klubovny, abychom nacvičili naší scénku – parodii na perníkovou chaloupku. Přišli všichni až na Vítka a Olacha (Michala). Já jsem všem rozdal scénář a začalo nacvičování. Nacvičování se dařilo. V Žebětíně byl náš čas pro nácvik od 11.30 do 12.00. Před námi nacvičovali Svišti, s nimi jsme po našem nácviku jeli do našich nových kluboven umýt okna a omést pavučiny. Nikdo z nás nevěděl, kde ty klubovny jsou, ale nakonec jsme je bez problémů našli. Začli jsme pracovat, každý něco dělal. Nejhorší bylo ty okna umýt, páč tak špinavý okna černou špínou jsem ještě neviděl! Za hodinu a půl bylo vše hotovo, rozešli jsme se domů a těšili se na další den na Mikulášskou Besídku.

Naše scénka:
V: Šumavském polesí v tom ráji vřesu, kde pracoval dřevoštěp ze státních lesů, vyzbrojen sekerou, rumem a pilou, smrkům a modřínům rád pouštěl žilou. Protože nablízko nebyla školka chodil sním kluk Jeník a Mařenka holka. Zatímco dělal tatínek z lesa paseku dala se
Mařenka hlasitě do breku.
M: Jeníku, Jeníku, mě to tu nudí! vždyť chytím vlka, ten mech příliš studí! Projdem se bratříčku jen malou chviličku, malin a borůvek narveme trošičku!
J: Rád vidím Mařenko, že to máš tady, vždyť já už od rána nevidím hlady!
V: Zmizely dětičky potají v houštině, marně však pátrali po sladké malině. Za chvíli chudinkám nebylo do špásu, protože zbloudili nemaje kompasu. Dva dny a dvě noci šlapali tiše, potom jim začalo kručeti v břiše, sedly do trávy neznaje data. Tu Mařce se zjevila MORGÁNA FATA.
M: Pohlédni Jeníku, co to máme za kliku, město zřím veliké, je celé z perníku!
J: Asi máš vidění v neblahé předtuše, dyť jseš jen Mařena a žádná Libuše! Tak přestaň věštit, nazuj si holínky, půjdeme si k svačině vyhrabat kořínky!
V: Hrabali dětičky, kde se to šiklo, najednou nablízko světýlko bliklo. Rychle se rozběhly k bílému puntíku, spatřili panelák, byl celý z perníku. Vlezly na žebřík plni spěchu, jaly se pojídat slaďoučkou střechu.
Jž: Kdo tady mlaskáním ruší můj spánek?
J: Hůůů!! to jen já, vánek.
Jž: Já ti dám vánek! prolhaný pacholku! střechu mi sežereš beze všech okolků?
V: A babice, která kdys bývala kráskou, spatřila Jeníka a hned vzplála láskou.
Jž: Jeníčku, miláčku, slez rychle dolů, koupím ti prstýnek, žít budem spolu. Láskou snad uhořím! LOVE YOU žertén!
J: Na to ti neskočím! copak jsem kretén?
Jž: Tak buďte proklatí, ty i ta děva, kéž vám můj perníček potrhá střeva!

Pašin

Novější zápis: Generálka na mikulášskou – Luňáci (2. 12. 2006)
Starší zápis: Výlet a nácvik vlčat na Mikulášskou (2. 12. 2006)

Čtvrtek 25. 2. ’21
svátek slaví Liliana

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. února 2020 ve 14.26