Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Víkendový výlet Ostřížů

4.–6. 5. 2012

Když jsem dorazil na hlavní nádraží, čekal už tam Olan, Janek a Matěj. Měl přijít i Tomáš, ale náhle onemocněl, tak jsme byli čtyři. Vyrazili jsme vlakem do Blanska, kde jsme chvíli přes celé město bloudili, než jsme narazili na zelenou trasu vedoucí směrem na Boskovice. Konečně, když jsme byli v lese, jsme si zahráli jednu méně známou, spíše násilnou hru. Pokračovali jsme v cestě na nějaké klidné místo, kde bychom přenocovali. Našli jsme hezké místo v borovém lesíku. Ráno jsem se vydal opačným směrem k vlaku na Brno, kluci pokračovali dále, kde se měli potkat s Ondrou.
Přestože jsem se výletu mohl zúčastnil jen krátce, byl jsem rád, že jsem odreagoval od učení a viděl krásu jarní přírody.

Pašin

Poté co nás opustil Pašin, pohroužili jsme se do hloubi lesa. U rozcestí Tisy doslova. Ač nás chytřeznačené značky mátly, přesto jsme se k polednímu vyšplhali na vrcholek Doubravického hradu a zasedli k obědu. Po zkušenostech z dopoledne jsme radši zvolili cestu nezbádanou divočinou než po turistické stezce a vyplatilo se nám to: našli jsme kouzelné skalnaté údolí s krásným hřištěm na šiškovku a jak se patří jsme se vyblbli. Při další cestě jsme mohli pozorovat nelítostnou mravenčí válku, zvědavou lišku, která se na nás radši přišla podívat dvakrát, a okolí z vrcholku žebříkovitého smrku. Cesta nádherným krajem nás zavedla až k Boskovicím a z nich k jeskyni Čtyřka v miniaturní krasové oblasti. Před ní čekala na svůj příděl netopýrů na keři sova, která nás dokonale ignorovala. Odtud už byl k místu přespání za westernovým městečkem jen kousek a tak nás přicházející bouřka nalezla už pod přístřechem i s Ondrou, který za námi dorazil před setměním. Druhý den jsme slezli z kopce na mši v Boskovicích a potřásli si levicís bratrem Šakalem z boskovických skautů. Poté už si kuci jen vylezli na hrad a jelo se vstříc domovům a rodinám.

Janek

Obraz007 Obraz008 Obraz009

Novější zápis: Vítězný boj Hnědé šestky na okrskových závodech (12. 5. 2012)
Starší zápis: Skautská mše ke svátku svatého Jiří (24. 4. 2012)

Úterý 19. 1. ’21
svátek má Doubravka

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26