Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Družina Svišťů na sbírce Postavme školu v Africe

1.–5. 10. 2012

Jedná se o devátý ročník celostátní skautské sbírky Postavme školu v Africe. Cílem sbírky je dětem přiblížit problémy nejchudších zemí třetího světa, uvědomit si hodnoty peněz a připomenout si, že vzdělání nemusí být pro všechny samozřejmostí. Pro účely sbírky byla vybraná Etiopie, jedna z nejchudších zemí světa s vysokou mírou negramotnosti.

Od vzniku sbírky, od roku 2004 se každoročně skauti a skautky v ulicích prezentují myšlenku této sbírky. Pořádají se výstavy, koncerty, odborné semináře, sve větších městech se můžeme setkat s informačními stánky, s prodejními stánky s rukodělnými výrobky a podobně. Podařilo se nám tímto způsobem postavit třináct škol, čtrnáctá je ve výstavbě. Více informacích o celém projektu najdete na www.skolavafrice.cz a na Skautské křižovatce.

Brněnskou část letošní sbírky mělo nastarost naše středisko. Sbírky měla tři části:

Africký večer, který pořádali holky z 26. oddílu v klubovnách na Křížkovského. Během večera jsme si zahráli několik tradičních afrických her, dozvěděli jsme se o situaci v Etiopii, promítli jsme si krátký dokument natočený ze postavených škol. Na závěr si pro nás holky připravili příjemné překvapení – „africkou večeři“.

Samotná sbírka, která probíhala v týdnu od pondělí 1. 10. do pátku 5. 10. První den se vybíralo na Mendlově náměstí, od úterý stál na Moravském náměstí informační stánek s prodejními rukodělnými výrobky.

Koncert pro Afriku byl v letošním roce novinkou. Koncert skautského dua Groovey se uskutečnil ve čtvrtek 4. 10. v sále při zábrdovické faře. Během koncertu bylo připraveno občerstvení a samozřejmě možnost zakoupení sbírkových předmětů.

Lukáš a Pextr

afrika1 afrika2 afrika3 afrika4 afrika5

Novější zápis: Střediskové setkání na Vranově (14. 10. 2012)
Starší zápis: Sviští výlet na Sloupsko-šošůvské jeskyně (28. 9. 2012)

Úterý 19. 1. ’21
svátek má Doubravka

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26